Adófórum

Adózási és számviteli információk

Áfa bevallás FA áfa

ÁFA

Áfa bevallás FA áfa

HozzászólásSzerző: eszter73 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok

két kérdésem lenne az áfával kapcsolatosan.

1. a számla kelte 2009.12 ho számla teljesitése és fizetési határideje 2010.01. a munka 2009 12 hoba lett elvégezve. Decemberbe vagy januárba vallom be a számlát(szállito)

2 A társaság FA-s számlát állit ki a megrendelö felé viszont az alvállalkozó áfás-számlát állit ki. elfogadhatom?

 

eszter73
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Áfa bevallás FA áfa

HozzászólásSzerző: halaszheni » hétf. jan. 04, 2010 2:12 pm

Szia!

1. A számlát egyéni vállalkozónak könyveled vagy cégnek, azaz egyszeres vagy kettős könyvvitelben, mert ha az első akkor pénzügyi teljesítés alapján könyveljük de a 45 napos teljesítési max.-ot betartva.

Ha cég akkor teljesítés hónapja alapján számít be az ÁFÁ-ba.

Az egy másik kérdés, hogy a teljesítés dátuma, hogy térhet el a munka elvégzésének dátumától.

Szerintem az elvégzett munka időpontjának utolsó napja a teljesítés ideje.

 

2. ezt a kérdésedet nem értem, egy kicsit pontosíts a ki, kinek, miért, részén.

 

Remélem segítettem.

Hene

halaszheni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Áfa bevallás FA áfa

HozzászólásSzerző: olahneedit » hétf. jan. 04, 2010 2:25 pm

Sziasztok!

1. Szállítóról beszélsz, tehát akkor beérkező számláról van szó. A teljesítés dátuma 2009.12 havi, és tök mindegy, hogy ev, vagy társaság, a teljesítés napjával kerül be az áfába. Ha ev aki befogadja, és az áfa bevallásig még nincs pénzügyileg teljesítve, és az elszámolandó áfa negatív, akkor a teljes mértékben ki nem fizetett számla áfája csak átvihető áfa lesz. Ha az elszámolandó áfa pozitív, akkor ámen, további teendő nincs.

2. Ha van nyilatkozatod, ami alapján TE fordítottan számlázol a megrendelő felé, akkor köteles vagy továbbnyilatkozni az alvállalkozó felé. És akkor jol gondolod, nem fogadhatod be így az alvállalkozó  számláját. Ebben azért nem vagyok olyan nagyon biztos, már régen volt fordítottunk. De így logikus.

 

Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Áfa bevallás FA áfa

HozzászólásSzerző: olahneedit » hétf. jan. 04, 2010 2:31 pm

Újraolvastam a kérdést. A teljesítés és a fiz. határidő megegyezik. Tehát valamilyen folyamatos teljesítésről van szó, karbantartás, vagy valami ilyesmi. akkor bizony csak januárban lesz benne az áfában.  A számvitel szerint viszont már decemberben figyelembe kell venni. Azért ugye kihámozol belőle valamit? :))

Ha ev a bevogadó, áfában január ugyan, de ha már decemberben ki is fezette, akkor berakhatod decemberre. Én legalábbis beraknám. Illetve megnézem még azt a §-t, ami alapján így gondolom.

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Áfa bevallás FA áfa

HozzászólásSzerző: olahneedit » hétf. jan. 04, 2010 3:07 pm

Gyors voltál Eszter73!

Az én fantáziámat azért csak megmozgatta ez az eset, hogy ev, vagy nem ev, meg pénzügyileg teljesítve vagy még nem, stb.

A § amire gondoltam, az a 60.§ volt, ott taglalja, hogy "az ellenérték megfizetésekor"....stb, amely a leghamarabb bekövetkezik, de ez mind jellemzően a fordítottaknál áll.

Nyílván a 119.§-ból kell kiindulni, mely szerint az előzetes áfa akkor keletkezik, amikor a fizetendőt a másiknak meg kell állapítania, itt meg nálad az 58.§ az érdekes: " ellenérték megtérítésének esedékessége"...azután meg a 61.§ is érdekes lehet pontosan az ev mivolta miatt, Ha Ev a kiállító, és Te kifizeted még decemberben a számlát, akkor az EV-nek már decemberben áfa köteles, ergó levonhatod már decemberben.

Jó munkát: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron