Adófórum

Adózási és számviteli információk

Közösségi értékesítés: határidő

ÁFA

Közösségi értékesítés: határidő

HozzászólásSzerző: pzomb » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A 2008. január 1-től hatályos új áfatörvény szerint a Közösségen belüli termékértékesítés esetén a teljesítés után 90 napon belül igazolhatóan el kell hagynia az árunak az országot.

2005-re, 2006-ra, 2007-re volt ilyen megszorítás?

Köszönöm.
pzomb
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Közösségi értékesítés: határidő

HozzászólásSzerző: bojci1 » csüt. nov. 26, 2009 1:53 pm

Szia!

Megnéztem a 2007. évi CXXVII. törvényt az általános forgalmi adóról, a 89§ foglalkozik a közösségen belülö értékesítéssel, de nem találtam(és eddig nem is hallottam) a90 napon belüli teljesítés kitételét, amit említesz. Ha megküldöd az emil címed, tudok egy  

Termék más tagállamba történő kiszállítása igazolásának módja Közösségen belüli adómentes értékesítés esetén(az Áfa törvény 29/A. §-ához)

című állásfoglalást küldeni. Üdv. Bojci

bojci1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Közösségi értékesítés: határidő

HozzászólásSzerző: pzomb » csüt. nov. 26, 2009 2:53 pm

Köszönöm, ezt az állásfoglalást olvastam. Nem tudom, miért gondoltam a 90 napot, mert a törvényben sincs benne.
pzomb
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Közösségi értékesítés: határidő

HozzászólásSzerző: vadalma74 » csüt. nov. 26, 2009 3:33 pm

Szia,

 

A 90 nap a közösségen kivüli értékesítésre vonatkozik.

98. § (1) Mentes az adó alól a belföldön küldeményként feladott vagy belföldről fuvarozott termék értékesítése a Közösség területén kívülre, feltéve, hogy a termék küldeménykénti feladását vagy fuvarozását
a) az értékesítő maga vagy - javára - más végzi;
b) a (3) és (4) bekezdésben, illetőleg a 99. és 100. §-ban meghatározott további feltételek szerint a beszerző maga vagy - javára - más végzi.
(2) Az (1) bekezdés alkalmazásának feltétele, hogy
a) a termék Közösség területéről való elhagyásának tényét, amelynek az értékesítés teljesítésekor, de legfeljebb a teljesítés napját követő 90 napon belül kell megtörténnie, a terméket a Közösség területéről kiléptető hatóság igazolja, valamint
b) az a) pontban említett határidőn belül az értékesített terméket rendeltetésszerűen ne használják, egyéb módon ne hasznosítsák, ide nem értve a kipróbálást és a próbagyártást.
(3) Az (1) bekezdés b) pontja- a 99. és 100. §-ban meghatározott eltéréssel - abban az esetben alkalmazható, ha ezzel összefüggésben a beszerző nem telepedett le belföldön, letelepedés hiányában pedig, ha lakóhelye vagy szokásos tartózkodási helye nincs belföldön.
(4) A (3) bekezdéstől függetlenül nem alkalmazható az (1) bekezdés szerinti adómentesség abban az esetben, ha a beszerző kiránduló hajó, turista repülőgép vagy magánhasználatra szolgáló közlekedési eszköz felszerelését (tartozékát), valamint az üzemeltetéshez, ellátáshoz szükséges terméket maga fuvarozza el.
 
Üdv.
Andi

 

vadalma74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Közösségi értékesítés: határidő

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » csüt. nov. 26, 2009 3:34 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég