Adófórum

Adózási és számviteli információk

pénzügyileg nem rendezett beszerzés áfája

ÁFA

pénzügyileg nem rendezett beszerzés áfája

HozzászólásSzerző: valkarne2007 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Pénzügyileg nem rendezett beszerzésre jutó ÁFÁ-t be kell állítani az ÁFA bevallásba? Én betenném a 101. sorba, illetve a 73. sorban is szerepeltetném. Az előző könyvelő viszont egyáltalán nem szerepeltette a bevallásban a nem rendezett tételeket, pedig rendszeresen előfordultak. Kapott előleg szintén nincs feltüntetve a 35. sorban, pedig szerintem kellene. Melyik eljárás a helyes?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv: Valkárné

valkarne2007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

pénzügyileg nem rendezett beszerzés áfája

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. okt. 19, 2009 12:37 pm

Az áfát be kell állítani a bevallásba. A pénzügyileg nem rendezett tételnek akkor van jelentősége, ha a bevallásod kapcsán visszaigénylő pozicióba kerülsz. Ebben az esetben a pénzügyileg nem rendezett előzetes áfával nem számolhatsz.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

pénzügyileg nem rendezett beszerzés áfája

HozzászólásSzerző: valkarne2007 » hétf. okt. 19, 2009 1:04 pm

Visszaigényelni soha nem szokott a cég, mindig a következő időszakra vitte át a követelést, így a végeredményt tekintve rendben van a bevallás, csak a tartalma nem tükrözi a valóságot. Érdemes önellenőrizni az előző hónapokat, vagy hagyhatom így az eddig bevallásokat? Egy ellenőrzés során mire számíthatunk? Végülis visszaigénylés nem történt.
valkarne2007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

pénzügyileg nem rendezett beszerzés áfája

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. okt. 19, 2009 1:29 pm

Szia!  A 35-ös sor az az összesen fizetendőkből egy alá részletező.. és ha az az előleg az adott bevallási időszakban "teljesítésbe ment"(beszámítódott a teljesítésbe), akkor szerintem nem kell külön kiemelni..

Valószínűsítem, hogy negyedéves ÁFA bevalló vagy.. aminél az elméleti visszaigényelhetőségi minimum negatív elszámolandó ÁFA 250 eFt.  Ha az elszámolandó negatív ÁFA  (71 sor) önmagában nincs legalább 250 eFt, akkor a 73-as sort a kifiztetlenek ÁFÁ-ját nem kell szerepeltetni.

Mivel megemlíted a 101-es sort, ami a levonható 25%-os ÁFA-nak a sora..  Amikor a fizetendő és levonható ÁFÁ-k sorai töltődnek, ott ha egyébként adott kifizetetlen számla ÁFÁ-ja levonható (ÁFA köteles tevékenységhez merült fel,stb..) , akkor azt a megfelelő sorban, ha 25%-os, akkor a 101-es sorban szerepeltetni kell....  (az ÁFA levonási lehetőséggel az elévülési időn belül később is lehet élni, de én nem vagyok híve a szándékos kihagyásnak, ráaadásul, ha a könyvelésben levonható ÁFA-ként került elszámolásra, akkor - tehát nem késedelmes beérkezésről,stb. van szó - akkor az ÁFA bevallásnak azt illene tükrözni)

Az majd egy másik kérdés, hogy ha összeségében a 71-es sor negatív, azaz elméletben visszaigénylhető ÁFÁ-t fog mutatni, akkor nézni kell ennek összegét, ha az eléri/meghaladja a -250 eFt-ot, akkor kell tovább vizsgálni és a 73-as sorba közölni a kifizetetlen "bejövő" számlák ÁFÁ-ját... ha a 71--es negatív összegből levonjuk a 73-as sor összegét és még így is eléri/meghaladja a negatív egyenleg a 250 eFt-ot, akkor lehet vissza is kérni, vagy átvezettetni.., a kifizetetlen meg megy tovább átvihetőként.., ha a kifizetetlenekkel korrigáltan már  nem éri el a -250 eFt-ot, akkor az egész csak tovább vihatő.

Tehát az, hogy a cég mindig csak tovább visz, az lehetséges azért is mert, az elszámolandó negatív ÁFA nem éri el a -250 eFt-ot (71-es sor), de azért is mert a kifizetetlenek miatt nem marad legalább 250 eFt tényleges visszaigényelhetője.

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

pénzügyileg nem rendezett beszerzés áfája

HozzászólásSzerző: DerStauner » szomb. okt. 24, 2009 7:10 pm

kíváncsi vagyok, hogy az eu az elmarasztaló vélemény után mit fog lépni a pénzügyileg nem rendezett beszerzésekre jutó áfa visszaigénylésének tilalmáról.
DerStauner
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

pénzügyileg nem rendezett beszerzés áfája

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. okt. 24, 2009 7:48 pm

Sokkal jobb lenne, legalábbis az egyszereseknél, ha nem kellene vele bajlódni. Nekem még olyan kifizetetlen számla is van egyik vállalkozónál, amelynek az ÁFÁ-ját még  2008. májusában levontam. Üdv.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég