Adófórum

Adózási és számviteli információk

BKV-jegy/bérlet ÁFA-levonása

ÁFA

BKV-jegy/bérlet ÁFA-levonása

HozzászólásSzerző: eburjan » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

1. Levonható-e a BKV-jegy/bérlet a cég nevére kiállított számlával igazolt ÁFA-tartalma, ha a dolgozónak munkavégzés céljából veszi meg a cég (postára utazás, anyagbeszerzés stb.)?2.a.) És levonható-e a számla ÁFA-tartalma akkor, ha a munkáltató (az SZJA tv 71.§ (2) i) szerinti) SZJA-mentesen ingyenesen/kedvezményes juttatott helyi utazási bérletet szerez be munkavállalóinak, abban az esetben, ha a bérletet nem munkavégzés céljából kapja a dolgozó?2.b) Az ilyen bérlet beszerzését igazolandó a bérletszelvényt a számla mögé a bérlet lejárata után csatolni kell?

Köszönöm a hozzáértő válaszokat. Sziasztok. Ebu

eburjan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

BKV-jegy/bérlet ÁFA-levonása

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. feb. 16, 2007 8:21 am

Szia!

A természetbeni juttatások számlájának ÁFA tartalma nem vonható le. Az adómentesség feltétele a vállalkozás nevére szóló számla. A juttatás csak akkor adóköteles, ha az aki kapta nem áll a juttatóval munkaviszonyban, tehát ha nem munkavégzés céljából adod, de munkavállalónak adómentes. A törvény csak számláról beszél, én lehet hogy túlzott óvatosságból, de csatolni szoktam a hó végén a szelvényt is. Az előzőeken túlmenően ügyelni kell az évi 400 eFt-os kerethatárra (évközi belépők és kilépők esetén a határ időarányos!) is. Könyvelni az egyéb személyi jellegű kifizetések közé kell, esetlegesen alábontva az fk.számot.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

BKV-jegy/bérlet ÁFA-levonása

HozzászólásSzerző: eburjan » pén. márc. 09, 2007 10:55 am

Szia Zsuzsa!

Most már teljesen nem értem. A kalkolatur.hu fórumán ugyanerre a kérdésre egy fórumos azt válaszolta, hogy az ÁFA levonható, ha kizárólag a munkavégzés céljából használta fel a dolgozó a jegyet (bérletet). Mert akkor ez nem minősül természetbeni juttatásnak.

Most akkor levonhatom vagy sem? Elsősorban a BKV-vonaljegy érdekel, mert azzal történik a céges anyagbeszerzés, postára mászkálás.

A bérletnél értem, hogy nem vonhatom le az ÁFA-t, mert a bérletet persze magáncélra is tudja használni. De a fenti egyszeri vonaljegyek esetében mi a helyzet: ez is terméeszetbeni juttatásnak minősül és így ÁFA sem vonahtó le?

Köszönöm: Ebu

eburjan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

BKV-jegy/bérlet ÁFA-levonása

HozzászólásSzerző: sussfelnap » szomb. márc. 10, 2007 8:24 am

Szia eEbu és Zsuzsa!

Szerintem a jegynél sem lehet levonni az áfát. Egy továbbképzésen volt erről szó és határozott volt az erre a kérdésre adott válasz. Egyébként meg sok jelentősége nincs is, mert éves szinten is minimális lehet ennek az adó tartalma.(Gondolom nem mindennapos a jeggyel történő utazás.)

 

sussfelnap
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

BKV-jegy/bérlet ÁFA-levonása

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. márc. 10, 2007 12:18 pm

Sziasztok!

Nekem a BKV jeggyel gondom van. Az adómentes juttatásokat felsoroló SZJA melléklet utazási bérletről ír, mint adómentes természetbeni juttatás. Nekem ebbe nem fér bele a BKV jegy. Helyi közlekedési jegyet, mint adómentes juttatást én csak a kiküldetésekhez kapcsolódóan tudok értelmezni adómentesként.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron