Adófórum

Adózási és számviteli információk

hogy tudom bevallani? S.O:S:

ÁFA

hogy tudom bevallani? S.O:S:

HozzászólásSzerző: olahneedit » pén. júl. 31, 2009 8:03 am

Sziasztok!

Hát igen, a pályázati támogatás a nettó összeget nézi, igazad van, emellett elsiklottam. Így már nem lehet gond a bruttó összeg változásából.

A százalékváltozás miatt nem lehet megúszni a dolgot magyarázkodás nélkül. Éppen ezért egy írásos feljegyzést én mindenképpen megejtenék magyarázatként. Bár a csuda tudja, lehet, hogy pont ez az írás hívná fel a figyelmet az egész ügyletre.

Kicsit hasonló esetem volt, amikor a fordított áfás előlegről kiderült, hogy annak áfásnak kellene lennie. A megrendelő úgy kérte, hogy akkor már készüljön egyben a végszámla, mindenféle megbontás nélkül. Ott a kiállító érvénytelenítette az előlegszámlát, a normál számla átvételekor kp-ben visszaadta az előleget, madj részteljesítésként betudta a kiadott számlába. A különbözetet utalták. Telefonon rákérdeztek nálam, a vevő ott toporgott az üzletben, hirtelen mondtam az áment, csak kértem egy írásos feljegyzést, hogy védve legyünk. Azóta sem vagyok felőle nyugodt, de megtörtént. Ennyi.

Az új szerződést jó ötletnek látom. A sorrenden lehet rágódni, de meglehet, hogy nincs jelentősége.

Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Előző

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron