Adófórum

Adózási és számviteli információk

Németországból igénybe vett szolgáltatás

ÁFA

Németországból igénybe vett szolgáltatás

HozzászólásSzerző: Arthur1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni a következő kérdésben. Németországból igénybe veszünk internetes szolgáltatást. Mi is és a kinti cég is rendelkezeik közösségi adószámmal, a számlán áfát nem tüntettek fel. Kérdésem: van-e teendőm az áfával kapcsolatban, plussz/minusszal könyvelem vagy áfa nélkül, az áfa bevallás valamely külön sorában ugye nem kell feltüntetni, nem kell a külön bevallás róla?

A másik gondom  a számla befogadhatósága lenne. A számlát interneten küldték át, tehát én csak kinyomtatom, aláírás, bélyegző nélkül is érvényes? Akár bele is tudok javítani a dátumba, sőt még az összegbe is, ez így OK? Vagy milyen feltételeknek kell/kellene megfelelni, hogy elfogadható legyen?

Köszönöm a válaszokat!

Arthur1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Németországból igénybe vett szolgáltatás

HozzászólásSzerző: dorkavics » csüt. júl. 09, 2009 6:04 am

Szia!

 

Ha az internetes szolgáltatás alatt az áfa tv. 46.§-ban feltüntetett szolgáltatások valamelyikét érted, akkor a teljesít helye Magyarországon van és helyesen nem tüntettek fel áfát, mivel azt neked kell itt megfizetned és persze a számla birtokában le is vonhatod, ha nincs levonási tilalom alatt v. nem kell arányosítanod. Ebben az esetben én ezt úgy szoktam könyvelni, hogy T 466 - K 467. Szolgáltatásról nem kell külön bevallást készíteni, de az áfában szerepeltetni kell a 20-as sorban és az 55-ösben.

Hát a számla befogadhatóságánál az hogy nincs aláírva és lebélyegezve, elvileg nem kizáró ok, de a kellő körültekintés mindenképpen indokolt lenne.

Üdv. Dorka

dorkavics
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Németországból igénybe vett szolgáltatás

HozzászólásSzerző: palmika » csüt. júl. 09, 2009 10:45 am

Szia,

Dorkával teljesen egyetértek, annyival kiegészítem, hogy visszaigénylő pozició esetén nem kell vizsgálni a kifizetettséget. (forrás: áfa bvevallás kitöltési, || APEH ellenőrzés)

Üdv: palmika

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég