Adófórum

Adózási és számviteli információk

Áfa visszaigénylés megszünéskor

ÁFA

Áfa visszaigénylés megszünéskor

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok:

Nem tudom helyesen gondolom-e, egyéni vállalkozó megszünteti a vállalkozását (8 hó tev.után)

visszaigényelhető-e a beszerzéseire jutó áfa (6o e Ft ), volt már valakinek ilyen , és volt-e ilyen óriási összegre ellenőrzése ?

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Áfa visszaigénylés megszünéskor

HozzászólásSzerző: mátéedit » kedd júl. 07, 2009 8:23 am

Szia!

Igaz, én BT-t szüntettem meg, de szerintem egyéni vállalkozókra is ugyanaz vonatkozik. Gondolom, áfa körös, tehát a vállalkozói igazolvány kiváltásakor belépett az áfa körbe. Most, mikor megszűnik záró áfa bevallást kell beadni, ahol jelölni kell, hogy tevékenységet lezáró bevallás, így rögtön a göngyölített áfa a tárgyidőszaki áfával összevetve, ha visszaigénylés jön ki, nem a következő időszakra átvihető sorba íródik, hanem a visszaigénylehetőbe.

Nem volt ellenőrzésem, de számíthatsz rá, mert egyébként is megszűnéskor szeretnek ellenőrizni.

Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Áfa visszaigénylés megszünéskor

HozzászólásSzerző: Csigabiga » kedd júl. 07, 2009 9:06 am

Szia!

 Nekem volt egyéni váll. megszűnéskori áfa visszaigénylésem. Ott 10 eFt-ot utaltak vissza, ellenőriztek is, de nem volt vészes, mindent szépen le kell fűzni, a bevallást dokumentálni, nem lesz baj.

Nálam főleg arra voltak kíváncsiak, hogy miért szüntette meg a vállalkozását. Illetve, hogy hagyott-e fent járulék vagy adótartozást. Ha nem, nincs gond.

 Üdv: Szilvi

Csigabiga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég