Adófórum

Adózási és számviteli információk

EU adószám alanyi mentes ev.

ÁFA

EU adószám alanyi mentes ev.

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok !

Segítsetek abban, hogy egyéni vállalkozó alanyi mentes külföldről fog személyautókat behozni (régi) és felújítás után visszaszállítani. EU-s számot kell kérnie, eddig oké. Áfa ?

Köszi: K.Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

EU adószám alanyi mentes ev.

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. júl. 03, 2009 4:37 pm

Jaj szegény Judit, még mindig nem válaszolt senki? Délelőtt már néztelek, és kapásból azt vágtam volna rá, hogy simán alanyi mentesen csinálja azt is, és elkezdtem kotorászni azt az Önadozót, amiből az alanyik áfásságáról volt szó. De nem találtam meg, és mivel sürgős melóm volt félretettem a keresést. Tán holnap megint keresgélek.

üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EU adószám alanyi mentes ev.

HozzászólásSzerző: Pikikee » pén. júl. 03, 2009 4:49 pm

Sziasztok ! 

 

Hát erre én is azt mondtam volna, de mivel Kata felhívta a figyelmemet, tényleg vannak kívételek.

Részemről sajnos passz :(((

üdv: Ildi

Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EU adószám alanyi mentes ev.

HozzászólásSzerző: Rózsa72 » szomb. júl. 04, 2009 5:21 am

Sziasztok!

 

Igaz nekem csak cégem van aki ezen tevékenységet végzi, de az adózás menete gondolom ugyanaz, konkrétan nem néztem utána.

Festő alanyis egyéni vállalkozóm volt, kikérte az EU- s adószámot és automata negyedéves áfás lett.

Ha valamelyik adózó ( egyéni is) EU adószámot kér, automatikusan negyedéves áfás lesz és a 60- as bevallást is le kell adni negyedévente. Ha gépjárművekkel is foglalkozik különbözet szerinti adózásra is be kell jelentkeznie és a könyvelést aszerint kell kezelni.

 

Sajnos nincs annyi időm, hogy megkeressem, de mind a különbözetis adózásról, mind az eu adószámról részletes tájékoztató van az apeh oldalon.

 

Remélem picit tudtam segíteni.

                                   Üdv.: Ildikó

Rózsa72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EU adószám alanyi mentes ev.

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » szomb. júl. 04, 2009 5:32 am

Sziasztok. Ez jó, én felhívtam a BAZ megyei APEH-ot az én alanyis e.v.-m árut hoz be eu-ból, ezért kért EU adószámot. Azt a válszt kaptam, hogy amíg nem éri el a 10000 EUR értéket a behozott cucc, nem kell bevallást adni, és NEM várják tőle a negyedéves áfa bevallást sem. 

Akkor most adjak bevallást?

 

Hajni

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

EU adószám alanyi mentes ev.

HozzászólásSzerző: TEXTCOOP » szomb. júl. 04, 2009 7:11 am

Szia Judit!

A vállalkozó különleges adózónak számít ÁFA tv.20.§(2-5). A 10.000 EUR határ igaz. Az adózó első ÁFA-fizetési kötelezettsége attól az árubeszerzestől számít, amivel a 10.000 EUR-t átlépte ÁFA tv.20§ (4).

Értékhatárszámítás ÁFA tv.256.§

Az első bevallás is ekkor készül.

Feltétlen olvassad el az ÁFA tv 90.§ (1 a)  a 169.§ (ka) és a 188.§(3 b.) is!

Üdv: Nagy Teri

TEXTCOOP
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

EU adószám alanyi mentes ev.

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » hétf. júl. 06, 2009 4:03 am

Sziasztok !

Nem voltam gépközelben, köszönöm  a segítséget. Azt nem pontosítottam, hogy az autókat javításra hozza be, és ugyanannak a személynek vissza is adja. Olcsóbb , ha a külföldi itt javíttat , most ez terjed a fogászat mintájára ?

Ekkor mi van ? Eus szolgáltatás...

Köszi: KJ.

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég