Adófórum

Adózási és számviteli információk

milyen árfolyamon számoljak

ÁFA

milyen árfolyamon számoljak

HozzászólásSzerző: pjakabe » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy vállalkozóm küldöldön vásárolt anyagot Eu-nbelül. Kp-s euros számlát kapott. Én a forintpénztáramba szeretném lekönyvelni, de nem tudom milyen árfolyamon számoljam át. Deviza vagy valuta eladásin? Az áfa bevallás miatt lenne lényege.

Köszi Erzsi

pjakabe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

milyen árfolyamon számoljak

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. ápr. 17, 2009 11:56 am

Szia, Erzsi,

A tétel az áfabevallásban nem fog szerepelni. A beszerzés országában lehet visszaigénylést benyújtani. Árfolyam:számviteli politika szerinti választott árfolyamon. 

Üdv, Anikó

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

milyen árfolyamon számoljak

HozzászólásSzerző: pjakabe » pén. ápr. 17, 2009 12:04 pm

Ezt hogy érted? Ez nem eu-n belüli beszerzés? Az áfa bevallásban beírom a fizetendőbe is és a levonhatóba is az eu-s sorokba, mert minkét fél áfa alany és áfa nélkül van kiállítva a számla. Meg 09A60-at is kell beadnom. Én erre gondoltam.

pjakabe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

milyen árfolyamon számoljak

HozzászólásSzerző: pjakabe » pén. ápr. 17, 2009 12:07 pm

Engem csak az zavar, hogy kp-ben történt az ügylet és nem utalásos. Mert utalásnál egyértelmű, hogy a választott deviza eladási árfolyamon kell számolni.

Néztem az áfa tv.-t is a 80§-ban írnak az áfa alpjának ft-ban történő megállapításáról és ott csak deviza eladási árf.-ról van szó. Lehet, hogy a kp-s számláknál is ezt kell alkalmazni?

pjakabe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

milyen árfolyamon számoljak

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. ápr. 17, 2009 12:11 pm

Szia, lehet, hogy félreértettem, ezért kérdezek: a számlán szerepel külföldi áfa összeg? 

 

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

milyen árfolyamon számoljak

HozzászólásSzerző: biarnei » pén. ápr. 17, 2009 12:12 pm

Sziasztok! A számla beérkezésekor a választott (ha be van jelentve az MNB árfolyamon, ha nincs akkor a szám.politikában meghatározott bank deviza közép árfolyama) árfolyamon kell könyvelni. Az áfa meghatározásakor kell számítani a választott bank deviza eladási árfolyamával!

Üdv Biarnei

biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

milyen árfolyamon számoljak

HozzászólásSzerző: pjakabe » pén. ápr. 17, 2009 12:16 pm

Anikó!

nem.

Eu-n belüli szállítás, az áfa a célországban fizetendő. Ez van ráírva a számlára.

pjakabe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

milyen árfolyamon számoljak

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. ápr. 17, 2009 12:22 pm

(Bocsáss meg, nem látok a szememtől, már írtad...)

 

Szóval ha nem tett előzetes bejelentést az áfa tv. 80.§ (2) szerint, akkor pénzintézet devizaeladási árfolyamán, teljesítéskori érvénnyel kell az áfát felszámítani, a könyvelésben azonban a számviteli politika szerinti választott árfolyamon kell magát a számlát (anyagbeszerzést) könyvelni. A kettő nagy valószínűséggel eltérő árfolyamot jelent, analitikában célszerű vezetni a különbséget. 

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

milyen árfolyamon számoljak

HozzászólásSzerző: pjakabe » pén. ápr. 17, 2009 12:27 pm

Köszi a megerősítést. Én a számv.pol-ban átmódoítottam az árfolyamot azt áfa tv. szerintire. Minek bonyolítsam az életem ilyesmivel :)
pjakabe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég