Adófórum

Adózási és számviteli információk

köteles a másik fél atartozásomat rendezni

ÁFA

köteles a másik fél atartozásomat rendezni

HozzászólásSzerző: lala461 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

2008 12 16 Számláztam van apeh tartozásom és közbeszerzési pénböl dolgoztam. Nem tudok 0-igazolást adni amásik félnek hogy tudom kérni hogy fizesebe az apeh felé a pénzemet . ha már ijenjól kitalálták.Hogy adig nem jutok a pénzemhez. szabályos hogy a másik fél aszt csinál a pénzemmel amit csak akar .Mert pont most ugyvan hogy tudomásomra jutot hogy valami más munkába bele fektete. szabad ezt csinálnia . vagy kérhetek majd valami kamatot rá mig nem adok 0 igazolást.
lala461
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

köteles a másik fél atartozásomat rendezni

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. ápr. 12, 2009 3:14 am

Szia Lala!

Az Országgyűlés által 2008. március 10-én elfogadott - egyes adótörvények módosításáról szóló- törvény (Magyar Közlöny 44. száma) , a kihirdetést követő nappal, az adózás rendjéről szóló törvényben meghatározott, a közbeszerzésekhez kapcsolódó kifizetésekkel összefüggő felelősségi szabályok, továbbá az ehhez kapcsolódó együttes igazolás, központosított ellenőrzés, valamint mulasztási bírság rendelkezések alkalmazását 2009. január 1-jére halasztotta azzal, hogy a 2008 március 1-jétől esedékes kifizetések együttes adóigazolás nélkül is teljesíthetők.

A 2009. január 1-jéig elhalasztott felelősségi szabály lényege: 
 

A közbeszerzési eljárás nyertese és a közreműködő alvállalkozók között a közbeszerzés közvetlen megvalósításához kapcsolódó szerződéseik alapján havonta nettó módon /forgalmi adót nem tartalmaz/ 100 ezer forintot meghaladó kifizetés csak abban az esetben teljesíthető, ha a kifizetést megelőzően a kifizetés jogosultja bemutat /átad, megküld/ egy 15 napnál nem régebbi együttes, nemleges adóigazolást. A kifizetés jogosultja ezzel igazolja, hogy sem az állami adóhatóságnál, sem a vámhatóságnál nincs köztartozása. 

Ha Te „belementél” egy ilyen szerződésbe akkor feltételezem, hogy már a szerződéskötéskor tudomással bírtál erről e tényről, különös tekintettel arra, hogy a fővállalkozónak tájékoztatási kötelezettsége is van.

Az is ismeretes bizonyára előtted, hogy a fővállalkozó nullás igazolás hiányában nem egyenlítheti ki a teljesítést követően szabályosan kiállított számládat, mert abból az Adóhatóság felé fennálló tartozásodat kell majd rendeznie. 

Tehát  "nullás igazolás" helyett az adóhatóság egy olyan igazolást fog adni, amely tartalmazza a tartozásodat. Ezen információ birtokában a fővállalkozónak már tudomása van arról, hogy mekkora összeg az, amit nem fizethet ki részedre az elvégzett munka ellenértékéből.

Talán célszerű lenne a visszatartást írásban is rögzíteni (függetlenül a fővállalkozó számára előírt kötelezettségtől) tekintettel arra, hogy a számlád tulajdonképpen kiegyenlítésre kerül egy adótartozás rendezése fejében.

 

Javaslom, hogy az APEH igazolást mielőbb bocsásd a megrendelőd rendelkezésére annak érdekében, hogy a tartozásod mielőbb rendeződhessen/csökkenhessen - különös tekintettel arra, hogy az neked késedelmi kamatozik az adófolyószámládon. 

Üdv: P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

köteles a másik fél atartozásomat rendezni

HozzászólásSzerző: pribi123 » kedd ápr. 14, 2009 12:57 pm

Az a fránya magyar nyelv...
pribi123
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

köteles a másik fél atartozásomat rendezni

HozzászólásSzerző: lala461 » szer. ápr. 15, 2009 5:01 pm

nem igaz amit irtok mert az apeh a gazembereket védi és nem ál melék hogy minnél hamaréb tudnám rendezni a tarozásomat
lala461
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

köteles a másik fél atartozásomat rendezni

HozzászólásSzerző: lala461 » szer. ápr. 15, 2009 5:01 pm

nem igaz amit irtok mert az apeh a gazembereket védi és nem ál melék hogy minnél hamaréb tudnám rendezni a tarozásomat
lala461
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

köteles a másik fél atartozásomat rendezni

HozzászólásSzerző: lala461 » szer. ápr. 15, 2009 5:02 pm

nem igaz amit irtok mert az apeh a gazembereket védi és nem ál melék hogy minnél hamaréb tudnám rendezni a tarozásomat
lala461
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

köteles a másik fél atartozásomat rendezni

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. ápr. 15, 2009 5:32 pm

Kérlek olvasd el Zsuzsa válaszát figyelmesen, mert benne van a megoldás: kérd ki az apeh-tól, hogy mennyivel tartozol, ezt a fővállalkozó levonja tőled, befizeti az apeh-nak, a maradékot pedig neked fizeti meg. Amíg sem nullás, sem tartozást tartalmazó igazolást nem adsz át a fővállalkozónak, ő semmit sem tehet. 
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

köteles a másik fél atartozásomat rendezni

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. ápr. 15, 2009 6:08 pm

Na figyelj ide Kedves Lala!

 

A múltkor már megsértetted a fórumtársaimat. Ennek ellenére igyekeztem becsülettel és tisztességgel válaszolni a helyesírási hibáktól hemzsegő mondataidban megfogalmazott kérdésedre – de mindennek van határa.

 

Először is kikérem magamnak, hogy azt mond, hogy nem igaz amit írok ill. visszatérve a múltkori mondataidra – írunk.

Ha jól emlékszem, akkor azt mondták a lányok, hogy no akkor halljuk a Te igazságodat - persze kizárólag szakmai alapon! A többire nem kíváncsi itt senki! Tudod tanulni soha nem szégyen, tudatlannak maradni annál nagyobb - igaz az ember általában "mesterektől" tanul...

 

Itt minden fórumozó a szabadidejét áldozza fel azért, hogy segítségére siessen a kérdés feltevőjének  - tehát a minimum ami elvárható, hogy ennyit mondj: köszönöm.

Ebbe belefér az is, hogy nem értesz egyet a válasszal – de a bunkó stílus, hát az nem.

 

De ha már itt tartunk: miért is kellene az APEH-nak melléd állnia? Azért mert nem fizettél adót? Miért gondolod azt, hogy másnak kell – neked pedig nem?  Biztos, hogy az a gazember akiről Te azt állítod?

 

Tudod van olyan ember, aki önhibáján kívül válik adóssá, de az nem ebben a stílusban beszél a segítségére siető emberekkel, szóval hátrébb az agarakkal….

 

Ha pedig a politikai nézeteidnek keresel porondot, akkor jó messzire kerüld el ezt a helyet, mert ez a hely nem az a hely….

  

P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

köteles a másik fél atartozásomat rendezni

HozzászólásSzerző: lala461 » pén. ápr. 17, 2009 5:55 pm

Zsuzsa  bocsánat ha megbántotalak. nem rátok értetem, hogy nem irtatok igazat. Hanem az apeh mert elmondtam amit irtatok. Ök aszt válaszolták ilyen lehetöség nincsen.Ezért irtam ezt hogy az apeh a gaz embereket védi. Mivel 2008-10-07-töl 2008-11-28-ig én egy forintot sem kaptam.Ami az áfára fére volt téve abból fizettem ki az embereket. Amalyi napig nem fizettek ki és ezért nem tudtam a tarozásomat kifizetni az apeh felé.Biztosnak érzik magukat hogy az apeh nem csinál velük semmit .és ezért is nem fizetnek ki. Az én meglátásom hogy ha volna is nullás igazolás akkor sem fizetnének ki.Mert tudomásomra jutot hogy Budapesten discot nyitot belöle.Havalakit megbántotam bocsánatot kérek .De ha valakinek el tudnám mondani személyessen meg köszönném mert szerintem másként vélekednétek,rolam.

lala461
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron