Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szükséges-e helyesbítő számlát kiállítani?

ÁFA

Szükséges-e helyesbítő számlát kiállítani?

HozzászólásSzerző: picur76 » pén. feb. 09, 2007 11:49 am

Szia!

Szerintem a TA önrevízió mindenképpen bekövetkezik, mert a lakás felújítással, fenntartással kapcsolatos kiadások le nem vonható áfája költség lesz, ez csökkenti az adózás előtti eredményedet! A bérleti díj áfája viszont felszámított adó, szóval ha visszaigényled, bevétel.

Éva szerintem arra gondol, ami valójában a dolgok igazi menete lenne. Kiállítod a helyesbítő számlát, ebből rögtön kiderül, hogy kevesebb a bérlő fizetési kötelezettsége, mert az áfa visszajár! A bérleti díj bevétele tehát nálatok nem változna, csak a lakáshoz beérkező számlákat kellene rendezned, a bérlő által fizetett különbözetet pedig felé kellene rendezned.

A "nagy könyv" szerint ez lenne a tökéletes módszer, de én a Te helyedben először számolnék... hogyan szállok ki belőle.

Ha nincs helyesbítő számla nem tudod az Éva által javasolt verziót véghezvinni, mert ingyenes pénzeszközátruházásnak minősülne.

Picur

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szükséges-e helyesbítő számlát kiállítani?

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. feb. 09, 2007 12:52 pm

Szia! Igen,Picur jobban elmagyarázta,amire gondolok- a helyesbítő szla alapján az apeh-tól visszakapott áfa a bérlőt illetné meg!

Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Szükséges-e helyesbítő számlát kiállítani?

HozzászólásSzerző: dalnok » pén. feb. 09, 2007 3:49 pm

 

Sziasztok Picur és Éva!

Köszönöm a törödést, de most jól összezavartatok. Persze ezt nem elmarasztalólag mondom, hanem ha jól értem választási lehetőségem van, és "számolás"után azt a megoldást választhatom ami a társaságnak kedvezőbb? Persze a választást csak hallgatólagosan értem. Ilyen probléma rendezésére nincs egzakt szabályozás?

Köszi

 

dalnok

dalnok
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szükséges-e helyesbítő számlát kiállítani?

HozzászólásSzerző: picur76 » pén. feb. 09, 2007 4:17 pm

Dalnok!!!

Az egzakt szabályozás szerint úgy kell eljárnod, hogy helyesbítő számlát állítasz ki... mint azt már fentiekben leírtam. Nem összezavarni akartalak, de azért javasoltam a "számolást", mert a költségvetés globálban nem károsult, így a neten keresztül meg nem látom, hogy mekkora összegekről van szó. Szerintem nem mindegy, hogy költöttél a lakásra több milliót, áfáját levontad, és bevételed meg vele szemben picurka...

De amennyiben a levonható áfád sokkal kevesebb, és összességében fizetendő áfád volt a magas bérleti díj miatt, nem hiszem, hogy sok revizor a javadra állapítja meg, legfeljebb átlapozza... és ha úgy gondolod, "átléphetsz felette...

Még egyszer hangsúlyoznám, a helyes módszer a helyesbítő számla, áfa visszaadása bérlőnek, nálatok levont áfa pedig költségbe!!!

Picur

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron