Adófórum

Adózási és számviteli információk

negatív áfát nem lehet?

ÁFA

negatív áfát nem lehet?

HozzászólásSzerző: 3HInfo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Nem tudom valakinél felmerült-e ez a probléma, de én értetlenül állok előtte. Éves áfa bevallást készítenék és a 91. sorban lenne pénzügyileg nem rendezett áfám. Igenám de a program nem enged negatív összeget beírni, pozitiv számmal pedig sehogy sem jó.

Ha üresen hagyom, akkor viszont csak visszaigényelhetőbe engedi tenni az áfa összegét, mondván magasabb mint 50 eFt. Ha megbontom, hogy van átvihetőm és visszaigényelhetőm azt sem fogadja el. Lassan már beleőszülök ebbe...

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

negatív áfát nem lehet?

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » hétf. feb. 16, 2009 2:46 pm

Szia!

 

Én még a régi ABEV-vel töltöttem ki bevallást, ott nem jelzett hibát. Most is próbáltam, minden jó volt.

Bár a megnyitáskor jelzi, hogy a program verziója régi. De frissítést már csak az AbevJavá-ra adnak ki...

 

Üdv. Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

negatív áfát nem lehet?

HozzászólásSzerző: mazsi5 » hétf. feb. 16, 2009 2:58 pm

Szia!  Ami kijött elszámolandó ÁFá-d,  az eléri az 50 eFt-ot önmagában?  Mert ha nem, akkor a pénzügyileg nem rendezetbe nem lehet írni semmit, az egész csak átvihető..  Ha több a negatív elszámolandód, mint 50 eFt, akkor kell vizsgálni a kifizetettséget.  Ha a kifizetetlen levonása után nem éri el a korrigált negatív ÁFA az 50 eFt-ot, akkor is csak továbbvihető az egész.

A normál Abev bevallásban ezzel nem volt gondom.. Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

negatív áfát nem lehet?

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. feb. 16, 2009 3:14 pm

Sziasztok!

Beütöd az összeget, majd ezután nyomod a minuszt, így lehet beírni a negatív összeget.

Üdv.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

negatív áfát nem lehet?

HozzászólásSzerző: 3HInfo » kedd feb. 17, 2009 6:31 am

Sziasztok!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Kohnmari, Te pedig egyszerűen csúcs vagy!!!! Megmentetted az életemet! Már kínomban az APEH-nek is írtam levelet, de ők persze ezt a titkot nem osztják meg az egyszerű pórnéppel.

Mégegyszer köszönöm!!!!

üdv

Tica

 

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron