Adófórum

Adózási és számviteli információk

EVA-s cég ÁFA bevallása

ÁFA

EVA-s cég ÁFA bevallása

HozzászólásSzerző: KláriFA » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni abban,hogy EVA-alany cégnek,aki az ÁFA trv.142§-ban meghatározott ügyletet teljesít(értékesít) olyan beszerző részére,akivel szemben a fordított adózás alkalmazandó,kell-e 0865-ös bevallást leadnia?Ugyan részéről nem keletkezik ÁFA fiz.köt.,pusztán csak tájékoztató adatként fel kell-e tüntetnie a 0865-ben?

Azt tudom,hogy beszerzőként a 0843-as bevallásban kell szerepeltetni az ÁFA-t,és alapját is.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

 

KláriFA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

EVA-s cég ÁFA bevallása

HozzászólásSzerző: mátéedit » csüt. feb. 05, 2009 7:00 pm

Szia!

Szerintem ha EVÁ-s cég fordított áfás számlát állít ki, nem kell semmit bevallania. Ő megkapja a bevételt, EVÁ-zik utána és kész. Az áfát a beszerző vallja be. Ezért jártak sokan rosszul, mert fordítottan számláztak, csak a nettó összeget kapták meg, az eva pedig 25%.

Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EVA-s cég ÁFA bevallása

HozzászólásSzerző: szokegabika » pén. feb. 06, 2009 6:58 am

Szia

Osztom Edit véleményét

 G

szokegabika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

EVA-s cég ÁFA bevallása

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. feb. 06, 2009 9:20 am

Szia Klári!    Ha Te adtál ki EVÁ-sként  belföldinek fordítottan ÁFÁ-s számlát, azt sehová nem kell ÁFA-ileg szerepeltetni,  -- most eltekintve attól, ha volt közösségi termékétékesítésed, mert arról negyedévente adni kellet a részletező jelentést 'A, de arról sem kellett adni a 0865-öt....------

Ha Te kaptál, mint EVÁ-s fordítottan ÁFÁ-s számlát, akkor az EVÁ-snak ÁFA fizetési kötelezettsége keletkezik, amit meg is kell fizetnie, s vallani csak a 0843-as bevallás ÁFA részben kell, a többi esetlegesen fizetendő ÁFÁ-val együtt.  Külön 0865-ös  vagy majd ez évben külön 0965-ös nem kell.

Tehát az EVÁ-snak nincs '65-ös  sem a kiadott számlák, sem a bejövő számla tekintetében. Üdv.

 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

EVA-s cég ÁFA bevallása

HozzászólásSzerző: KláriFA » pén. feb. 06, 2009 9:50 am

Szia Melcsi!

 

Nagyon köszönöm asegítséged,én is így tudtam,de jó hogy megerősítettél.

Szép napot,Klári

KláriFA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég