Adófórum

Adózási és számviteli információk

Csoportos áfa alanyiság

ÁFA

Csoportos áfa alanyiság

HozzászólásSzerző: obligokft1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szeretnénk egy áfa csoportot létrehozni, és az Apeh hiánypótlást küldött ki, hogy mutassuk be azon nyílvántartási rendszerünket, amely alkalmas a belső és külső kapcsolatok egyértelmű, megbízható és maradéktalan elkülönítésére. Ezt a számviteli politikának tartalmaznia kellene. Én még nem csináltam ilyen nyílvántartást és nem tudom, hogy mit kell benne leírni, nem tudnátok nekem segíteni abban, hogy mit kell tartalmaznia ennek a szabályzatnak, vagy eseteleg valamilyen mintát küldeni, ami alapján mi is el tunánk készíteni.

 Üdv Zsolti

obligokft1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Csoportos áfa alanyiság

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. szept. 20, 2009 2:28 pm

Az új Áfa-tv. 8. §-a (2) bekezdésének b) pontja alapján a csoportos adóalanyiság értelmében a tagok külső, harmadik féllel szembeni kapcsolataiban a gazdasági tevékenység folytatása olyan adóalanyiságot eredményez, amelyben az ehhez fűződő jogok és kötelezettségek a csoportos adóalanyiságban részt vevő valamennyi tagnak együttesen tudhatók be. Csoportban csak kapcsolt vállalozások vehetnek részt (kapcsolt vállalkozás anya, leányvállalat között). Ezért elsősorban ezeket a belső kapcsolatokat kell felsorolni, nyilvántartásba venni.

 A csoport működéséért a tagok egyetemlegesen felelnek, függetlenül attól, hogy tagjai-e az áfa csoportnak. (Tehát az áfa csoporton kívüli kapcsolt vállalkozásokon is behajthatóvá válik a csoport áfa tartozása!), ezért a nyilvántartásnak tartalmaznia kell azokat a kapcsolt vállalkozásokat is, amelyek nem tagjai az áfa csoportnak, hisz egyetemleges felelősségük fennáll.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég