Adófórum

Adózási és számviteli információk

Új lakás ÁFÁ visszaigénylése zárt v. lízing esetén

ÁFA

Új lakás ÁFÁ visszaigénylése zárt v. lízing esetén

HozzászólásSzerző: galaszlo1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Ha egy alanyi adómentességet választott kft zártvégű pénzügyi lízingre vesz egy új építésű lakóingatlant, azzal a szándékkal, hogy azt bérbe adja, akkor visszaigényelheti e az előzetesen felszámított ÁFÁ-t ?
Az ÁFA tv. 195. § (2) bekezdésében említett kivételek alapján ilyen esetben még az alanyi adómentességet választott adózó is levonhatja az előzetesen felszámított adót.

A kérdés az, hogy továbbértékesítési célnak számít e, ha a lízingelt ingatlant rögtön bérbe adja ?
És kérlek erősítsetek v. cáfoljatok meg, hogy az adólevonási jog ilyen esetben még az alanyi adómentességet választott társaságot is megilleti.

A válaszokat előre is köszönöm.

galaszlo1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Új lakás ÁFÁ visszaigénylése zárt v. lízing esetén

HozzászólásSzerző: taxcontroll » pén. jan. 23, 2009 4:30 pm

Nem, mivel a bérbeadás nem tartozik az általad említett jogszabályhely rendelkezésébe, az ugyanis csak az értékesítést tekinti levonással járó értékesítésnek.

taxcontroll
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Új lakás ÁFÁ visszaigénylése zárt v. lízing esetén

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. jan. 24, 2009 12:47 pm

Én nem jelenteném ki kategórikusan, hogy nem lehet az áfát levonásba helyezni. A kérdésfeltevő jogszabályhelyi hivatkozása alapján nem. De.......az áfa tv. 125§-a foglalkozik az adólevonási jog korlátozása alóli kivételekkel. A 125§ 2,bek. (d) pontja alapján levonható a lakóingatlant terhelő előzetesen felszámított adó abban az esetben,  ha igazoltan egészben, vagy túlnyomó részben úgy kerül hasznosításra, hogy azt bérbe adják. Ennek is van viszont feltétele: ha a 88§ szerinti választási jogával élt a bérbeadó, a bérbeadást adókötelessé tette. (a túlnyomó rész legalább 9o%-ban történő bérbeadást jelent). Ezesetben mindegy, hogy két évnél régebbi, vagy újabb ingatlanról van szó.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Új lakás ÁFÁ visszaigénylése zárt v. lízing esetén

HozzászólásSzerző: taxcontroll » szomb. jan. 24, 2009 1:12 pm

Nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy nem lehet az áfát levonni. Ugyanis - mint azt olvashattad a kérdésfeltevő írásából - alanyi adómentességet választó adóalanyról van szó, aki nem tud adókötelessé tételt választani.

taxcontroll
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Új lakás ÁFÁ visszaigénylése zárt v. lízing esetén

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. jan. 24, 2009 1:43 pm

Köszönöm a korrekciódat.  Az alanyi mentes státusz valóban elkerülte a figyelmemet. Nekik valóban nincs módjuk a választásra.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég