Adófórum

Adózási és számviteli információk

közösségi számla áfásan?

ÁFA

közösségi számla áfásan?

HozzászólásSzerző: gonzales » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni a következőkben: több olyan közösségi adószámmal rendelkező vevőnk van, aki a saját nevére kéri a számlát, ám a terméket egy másik magyarországi cégnek kell leszállítani, aki további munkálatokat végez rajta. Így csak egy magyarországi átvételi bélyegző van a szállítólevélen.

Ebben az esetben ÁFÁ-s számlát kell kiállítani a külföldinek akkor is ha van közösségi adószáma?

 

Köszi Ági

gonzales
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

közösségi számla áfásan?

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. nov. 26, 2008 9:17 pm

Szia Ági!

Szerintem ha termékértékesítésről van szó, akkor igen. A szolgáltatásnál vannak különleges kitételek - különösen fuvarnál - de itt termékről van szó.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

közösségi számla áfásan?

HozzászólásSzerző: gonzales » csüt. nov. 27, 2008 8:17 am

Köszönöm Kata!

 

Az egyik cégemnél ez rendszeresen előfordul, hogy a külföldi közösségis megrendelő nem oda kéri a termék leszállítását (így persze a teljesítést sem tudja CMR-en vagy máson igazolni) hanem valami Magyarországon lévő más céghez kéri, akik még valamit csinálnak rajta. Volt olyan aki ilyenkor elfogadta az ÁFÁ-s számlázást, de volt olyan is akinek jelezte a könyvelője, hogy nem fogadja el, mert ő közösségi adószámmal rendelkezik. Közben a terméket meg itthagyta az országban. Hát ilyenkor nehéz eldönteni és az ÁFA tv-ben nem találtam erre konkrét szabályozást.

Ági

gonzales
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

közösségi számla áfásan?

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. nov. 27, 2008 9:02 am

Szia Ági!

Igen ez az áfa törvény a közösségi értékesítéseknél és szolgáltatásoknál katasztrófálisan kínai. A termékértekesítés az valamivel egyértelműbb, én konkrétan a furarnál kértem apehos állásfoglalást, mert ott vannak mindenféle ilyen de ha... , meg ha.. variálások, és ott valóban az van, ha eus adószámmal rendelkező megrendelőnek adja a számlát, és itthon leteszi egy magyarországi gyűjtőhelyre, ahonnan másik fuvaros viszi tovább, ott ez akkor is áfamentes számlázásnak minősül. De a termékértékesítésnél én sem találtam ilyen kitételeket. És ott valóban az alapja az, hogy neked (számlát kiállítónak) kell rendelkezni azzal az igazolással, hogy tőled vitték ki igazoltan a terméket az országból.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

közösségi számla áfásan?

HozzászólásSzerző: gonzales » pén. nov. 28, 2008 8:09 am

Köszi Kata!

 

Majdcsak ellavírozunk valahogy. További jó munkát.

 

Ági

gonzales
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron