Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fordított adózás anyaggal

ÁFA

Fordított adózás anyaggal

HozzászólásSzerző: derbt19961 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szaisztok!

Épiítés engedélykötelels épületnek vagyok a vállalkozója ami természetesen fordítottan adózik.Én a nyílászárót megveszem hozzá, amiről úgy gondoltam , hogy mivel anyag áfa-s számlát kapok róla. A nyílászárót gyártó cég viszont kéri tőlem a nyilatkozatot az engedélykötelességről és ő is fordítottan akar számlázni.

Kérném a segítségeteket, hogy kinek van igaza, hogyan kell kállítani a számlát a nyílászáróról, ha csak anyagként veszem meg???

 

 

                                                            Köszönettel:                               János

derbt19961
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Fordított adózás anyaggal

HozzászólásSzerző: mogyoró » szomb. nov. 08, 2008 3:46 pm

 

Szia János!

Szerintem a gyártó cég, ha a telephelyéről szolgál ki, és nem ő építi be a nyílászárókat, akkor simán kell, hogy számlázzon. Csak akkor fordított, ha szolgáltatási szerződés van gyártásra és beszerelésre is együtt. Nyílászáró gyártóknál fontos a garancia kérdése, sokan csak akkor vállalnak garanciát, ha ők építik be, a szerződésnél erre is kell figyelni. Ha kekeckednek, említsd meg nekik, hogy pl. a Praktiker sem számláz fordítottan csak azért, mert ajtót ad el!

Üdv

Mogyoró

mogyoró
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Fordított adózás anyaggal

HozzászólásSzerző: vib2 » vas. nov. 09, 2008 5:37 am

Szia!

A nyilászárók értékesitését egyenesen kell számlázni. Forditottan adózik az épitési engedélyköteles épitési-szerelési tevékenység.

vib2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Fordított adózás anyaggal

HozzászólásSzerző: jános123 » vas. nov. 09, 2008 7:24 am

Hello János!

Te megvásárolod az ablakot ÁFA-s számlával!!!!

Beépíted és leszámlázod fordítottan!

Ha nem Te építed be, hanem egy harmadik fél, Te csak értékesíted (feltételezve, hogy kereskedőként is részt veszel a lakásépítésnél) a megrendelőnek, akkor Te is ÁFA-an számlázod tovább.

Nyugodtan fogadd el többiek véleményét is, mert tökéletesek a válaszok!

A gyártó cég nem szeretne áfa-t fizetni, csak sokan nem akarják megérteni, hogy az áfa-t megkapják a vevőtől. Egyébként ha bizonytalanok, akkor is jobban járnak, ha az áfa-s értékesítést választják, mert így utólag az apeh nem tudná megállapítani az elmaradt áfa-t, de ez csak egy gondolat.

A lényeg, hogy áfa-an kell értékesíteni.

János

 

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Fordított adózás anyaggal

HozzászólásSzerző: derbt19961 » vas. nov. 09, 2008 11:58 am

Köszönöm mindenkinek a segítséget, én is így gondoltam, de néha úgy ellehet bizonytalanítani az embert.

 

A fórumozás sok mindenben segít.               Köszönöm  János

derbt19961
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron