Adófórum

Adózási és számviteli információk

Áfa visszaigénylés || Átvezetés

ÁFA

Áfa visszaigénylés || Átvezetés

HozzászólásSzerző: Melcsi83 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

3 negyedévben tehergépkocsi áfáját igényeltem vissza, kiutalást nem kértem csatolam az átvezetést, ma viszont folyószámlát kértem le, és elfelejtettem, hogy volt 80.000 FT tartozás az áfán, így az áfa számllán nincs annyi összeg mint amit én át vezettem járulékra. Hogy javíthatom most ezt én? Mert az áfába minden jó csak a hozzá csatolt 17-es nem jó! Lehet úgy kellett volna, hogy áfáról-áfára 80.000 FT átvezetk a maradékot meg járulékra!

Melcsi83
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Áfa visszaigénylés + Átvezetés

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » kedd nov. 04, 2008 4:53 pm

Szia Melcsi !

Egyszer véletlenűl én is többet írtam az átvezetésbe (igaz csak 2000 Ft volt), de az Apeh hivatalból javította, és kért tölem egy levelet ezzel kapcsolatban.

Telefonon kellene megbeszélni velük, mert ezt nem tudod önellenőrizni, ugy gondolom.

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Áfa visszaigénylés + Átvezetés

HozzászólásSzerző: somogyijózsefné » kedd nov. 04, 2008 4:59 pm

Szia Melcsi!

A 17-es átvezetési kérelmet nem fogja feldolgozni az APEH, mivel nincs meg a "fedezete" a kért összegnek.Minél előbb adjál be egy újabb 17-est a helyes összeggel.  Üdv Edó 

 

somogyijózsefné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Áfa visszaigénylés + Átvezetés

HozzászólásSzerző: fjozsefne » szomb. nov. 08, 2008 7:33 am

Szia!

Átvezetési kérelemmel nem tudod javítani a hibát, mivel az áfa bevallásban te 70-est adtál be, ha most adsz be 0817-est ezzel a folyószámla osztály nem tudd mit kezdeni. Sajnos csak személyesen tudod kijavítani!

fjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron