Adófórum

Adózási és számviteli információk

SZJ besorolás és Áfa %

ÁFA

SZJ besorolás és Áfa %

HozzászólásSzerző: Mudaka » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az alábbi tevékenységi körök besoroláshoz kérnék Tőletek segítséget. Több fórumon is utána néztem, de nem találtam konkrét válaszokat. Talán már találkoztatok hasonló tevékenységű cégekkel, vagy vállalkozókkal.
1. Egyéni és csoportos meditáció és terápia
2. Életviteli tanácsadás (egyéni és csoportos), önismereti tréning
Ha a 85.1 alá tartozna akkor TAM, ha egyéb akkor 20% az áfa.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Mudaka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

SZJ besorolás és Áfa %

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. jan. 25, 2007 11:35 am

Szerintem a kérdést az dönti el, hogy tevékenysége mire szól pl. amikor az e.v.kiváltja az igazolványt, akkor hova sorolták az általad felsorolt tevékenységet? Ha a 85.1 alatt van (ott nem találok ilyen tevékenységet) akkor TAM, ha 93.04-be, akkor 20% áfa. Mária

 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

SZJ besorolás és Áfa %

HozzászólásSzerző: Mudaka » csüt. jan. 25, 2007 12:01 pm

Ez egy Bt. És  a társasági szerződésben több tevékenységi kört is felsoroltak. Pl. 8514 Egyéb humán-egészségügyi ellátás, 9305 Máshova nem sorolt egyéb szolgáltatás. Az a baj, hogy igazán nem tudom a fenti tevékenységek egyáltalán melyikbe tartoznak.
Mudaka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

SZJ besorolás és Áfa %

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. jan. 25, 2007 12:22 pm

Ezt valóban nem könnyű eldönteni, én azt javaslom, hogy az Okmány Irodában próbálkozz segíséget kérni azzal az indokkal, ha e.v. ilyen tevékenységre kérne igazolvány, ők melyik számra adnák meg. Nekik van ebben a legnagyobb gyakorlatuk szerintem. Ez nagyon fontos, hogy helyessen legyen számlázva. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

SZJ besorolás és Áfa %

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » csüt. jan. 25, 2007 12:31 pm

TEÁOR-t és SZJ-t részletesen a KSH honlapján találsz www.ksh.hu (főmenü bal oldalt, kicsit lejjebb). Onnan nagyon pontosan meg tudod állapítani, hova tartozik. Kérd a tagok segítségét, a TEÁOR/SZJ megállapítása alapvetően NEM könyvelői feladat. Utána már könnyedén be tudod sorolni Áfa szempontjából. Arra figyeljetek, ha a kiválasztott tevékenységet nem tartalmazza a cégbírósági bejegyzés, akkor külön be kell jelenteni az Apeh-nak, addig tilos ilyenre számlázni. Ha tovább is bizonytalan vagy, kérjetek állásfoglalást a KSH-tól, ők illetékesek. Az ő besorolásukba nem köt(het) bele az adóhivatal áfaügyben. Telefonos ügyfélszolgálat is van, elérhetőségeket lásd honlap. (Az Okmányirodát felejtsd el ezügyben.)
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

SZJ besorolás és Áfa %

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. jan. 26, 2007 9:05 pm

Ha bizonytalanok vagytok, akkor én is a KSH megkeresést ajánlom. Ők kötelesek megadni a tevékenységi besorolási számot. Telefonon is megadják, ha elmondod konkréten miről van szó.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 10 vendég