Adófórum

Adózási és számviteli információk

szem.gk bérbeadása tagnak

ÁFA

szem.gk bérbeadása tagnak

HozzászólásSzerző: loncika » szomb. szept. 27, 2008 9:01 am

Ha a céged  tevékenyége személygépkocsi-kölcsönzés az SZJ
71.10.10.0-ból akkor az áfa levonható szeritem, illetve még akkor is levonható ha a gépkocsi kereskedelmi készlet, tehát továbbértékesitési céllal lett beszerezve.

Ha tárgyi eszközként van aktiválva és nincs utnyilvántartás akkor a cégautóadót meg kell fizetni. Egyébként a bérbevevő fizeti a cégautóadót arra az időszakra amig a kocsi nála van, és nem igényelhet vissza semmilyen áfát a kocsi bérletidijából sem, az üzemeltetésből sem.

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

szem.gk bérbeadása tagnak

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. szept. 29, 2008 11:16 am

Szia Tima!

Én ezt aggályosnak érzem, amiatt, hogy tagnak adja a Kft. bérbe. Még akkor is, ha piaci értéken. Mert ennek egyértelműen adóelkerülés (cégautó adó) és adóelőny (levonható áfa nagyobb összeg egy összegben, de a fizetendő oldalon csak az adott havi bérl.díj áfája) szerzés látszata van, az adóhatóság minősítheti annak szerintem. Így tulajdonképpen a tag sokkal kedvezőbben jut szgk-hoz, mintha pl. lízingelne (áfa levonható, nincs kamat, havi részletek=bérl.díj).

Határozott időre szólna a bérleti szerződés vagy határozatlanra? Mi történik a gk-val a bérleti idő lejárta után?

Üdv: Böbe 

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron