Adófórum

Adózási és számviteli információk

lizing már megint

ÁFA

lizing már megint

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Sajnos tegnap este kétszer szállt el a kérdésem ma azt hiszem több részben írom fel.

Kérdésem a következő: Ha a lizing díj számlána vtsz 8704 akkor az a kishaszongépjármű (így van írva a számlán)nem személygépjármű még véletlenül sem ? ( kinézetre sem az 3 személy 200kg, teher 1.5 t szállítható)Azaz a lizingdíj áfája levonható?

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

lizing már megint

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » kedd szept. 23, 2008 4:25 am

Folytatom.

A problémám az, hogy nem kaptunk számlát csak az első lizingdíjról, ami nettó+ áfa, de csak egy rész összeg. Az ügyintéző azt mondja ez zárt végű lízing. Gondolom akkor az egész értékről kellett volna szálát kapnom, hogy az áfát tudjam kezelni. azért így írom ,mert az önerő az eredeti szállító által engedményezve lett, tehát pénzmozgás nem volt, így áfát vissza nem igényeltünk. nem ez a probléma, mert majd "elfogyna" a befizetendőből. Nem adtak a  a havi részletekről sem számlát, így még mindig nem tudom nyílt vagy zárt végű lízing.

A fő kérdésem a vtszámra vonatkozik: akkor a 8704 jó áfa levonás szempontjából?

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

lizing már megint

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » kedd szept. 23, 2008 4:31 am

Még  mindig én:

A 8+1 személyes kisbuszt az áfa szempontjából hogyan kezeljük ? Az szja szerint nem személyautó, akkor annak is levonhatom az áfáját ? Hitelből teljesen kifizetve.A számlán 8703vtsz van feltüntetve.

Köszönöm válaszaitokat. Tegnap teljesen bele kavarodtam a dolgokba. A kishaszongépjármű lizingelő cégtől próbálom a számlákat egyáltalán beszerezni, de ők állítólag csak egy tőke+ kamat listát küldenek ki előre. Akkor mit csináljak az áfával? Nálluk ez egy személy autó???

Köszönettel Gabi 

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

lizing már megint

HozzászólásSzerző: oszlanszky1 » kedd szept. 23, 2008 6:23 am

Szia!

Szerintem kérd el a szerződést és a hozzá tartozó általános szerződési feltételeket. Az határozza meg, hogy milyen lízingről beszélünk. S ellenőrzéskor is ezt fogja kérni a revizor. Ha a számla nincs összhangban a szerződéssel, akkor a szerződés tartalma szerint fog az APEH eljárni, függetlenül attól, hogy mi szerepel  a számlán.

 

A másik kérdésedre: Ha a számlán a VTSZ 8703, akkor nem igényelheted vissza az ÁFA-t, mert ezt az ÁFA törvény tiltja (ÁFA törvény 124. §. (1) d. pont.) Szerintem nézd meg a VTSZ-t, hogy az mit minősít busznak (kisbusznak). Ha az alapján az általatok használt jármű busznak minősíthető, akkor a lízing cégtől számla módosítást kell kérned (hogy a számlán a VTSZ 8704 legyen). Ha a lízing cég nem módosítja a számláját, akkor mindegy, hogy Te mit gondolsz, a vizsgálatot végző revizor nem fogja elfogadni az ÁFA levonást, mivel a számla tartalma határozza meg elsődlegesen a termék-szolgáltatás ÁFA beli megítélését.  

 

üdv

gábor 

oszlanszky1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

lizing már megint

HozzászólásSzerző: bordine » kedd szept. 23, 2008 8:53 am

Sziasztok!

Szerintem az Áfa levonhatóságát nem az határozza meg, mi van a számlára írva. Az is  lehet, hogy rosszul írta rá az eladó, és akkor tényleg javíttatni kell.  A gk. forgalmi engedélyében szereplő adatokat kell megnézni és  az áfa tv. szerint a Kereskedelmi Vámtarifa besorolási rendjét kell alkalmazni. Ahogy az előttem szóló írta a 8704 vtsz. számúak számítanak teherautónak.  Van egy Apeh közlemény a gépjárművek árúosztályozásáról 133/2003-as, amiben részletesen leírják, hogy a kishaszongépjárművek közül áfa szempontjából melyeket lehet terherautónak figyelembe venni. Én úgy emlékszem 10 főtől számít busznak, tehát a 8+1 személyes gk. még szerintem személygépkocsi.

Üdv. Bordiné

bordine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

lizing már megint

HozzászólásSzerző: oszlanszky1 » kedd szept. 23, 2008 10:51 am

Sziasztok!

Az ÁFA könyvelése a számla alapján történik. A könyvelés pillanatában a számla adatait kell figyelembe venni. Ha a számlán a szerződéstől eltérő adatok szerepelnek (mindegy, hogy mi tér el), akkor vagy a számlát kell módosítattni, vagy a szerződést átírni, attól függően, hogy melyik takar valós gazdasági eseményt.

Ha nem értesz egyet - a szerződésben foglaltak alapján - azzal, ami a számlán van, akkor vissza kell küldeni a számlát. Ha erre a szerződés miatt nincs lehetőségem (mert mindenképp fizetni kell), akkor az ÁFA nem vonható le, ha azon a VTSZ 8703.

Ha a VTSZ hibás, akkor helyesbítő számlát kell kérni, s mikor a helyesbítő számla megérkezett, akkor lehet az ÁFA-t az adott bevallási időszakban levonni.

üdv

gábor 

oszlanszky1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

lizing már megint

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » kedd szept. 23, 2008 4:01 pm

Köszönöm eddigi válaszaitokat!

Sokat segítettetek.

Még hagyom , hátha más is akar még Nekem írni. :-))

Üdv Gabi 

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

lizing már megint

HozzászólásSzerző: bordine » szer. szept. 24, 2008 8:27 am

Azért, ha a számlán a vtsz. hibás pl. 8703 (szem.gk) helyett írtak 8704-et ( thgk) ,  akkor én a számla alapján nem vonnám le az áfa-t, ha a gk. ténylegesen személyautónak számít. Az ellenőr egyből kéri a számlához a forgalmi engedélyt, és ha nem teherautónak minősül egyből kiveszi a levonható áfa-k közül.

Legalábbis nekem ilyen tapasztalatom van.

bordine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

lizing már megint

HozzászólásSzerző: oszlanszky1 » szer. szept. 24, 2008 10:35 am

Jogos!
oszlanszky1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

lizing már megint

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » szer. szept. 24, 2008 3:57 pm

Köszönöm Nektek!

Bordiné kérlek írd már le, hogy hogyan találom meg azt az apeh közleményt amit írtál a 4 válaszodban.Próbálkoztam az apeh honlapon, de biztos nem jó helyen kerestem.

Gabi

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Következő

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég