Adófórum

Adózási és számviteli információk

Teherautó áfa vissza.igénylés

ÁFA

Teherautó áfa vissza.igénylés

HozzászólásSzerző: nyár » hétf. szept. 22, 2008 4:29 pm

Szia Barbi 251!

Ellenőrzésre biztosan számíthatsz. Hasonló eset volt, a bt szintén tehergépkocsit vásárolt, igaz zárt végü

lizing volt, december elején történt a beszerzés, negyedéves bevallók vagyunk. A nettó összeg 10%-át

kp-ben befizettük. Az áfa  1,650.000.- Ft volt, február  elején bekérték az egész évi számlákat, a lizing-

gel kapcsolatos szerződést, a  kp. befizetésről a nyugtát, 3 nap múlva minden visszakaptunk, csak betekintésre kérték az anyagot. Kiutalást kértünk, 30 napon belül meg is kaptuk. A cégnek semmiféla

tartozása nem volt. /Komárom-Esztergom megye/

Üdv: Ica

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Teherautó áfa vissza.igénylés

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. szept. 22, 2008 4:33 pm

Akkor csak részbeni átvezetést kérjél a már esedékes járulékokra. A többit hagyd ott az ÁFA számlán. És amikor esedékessé válik, akkor kérj rá átvezetést a 0817-en.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Teherautó áfa vissza.igénylés

HozzászólásSzerző: radri » kedd szept. 23, 2008 5:53 am

Szia!

Abban a pillanatban, amint a bank átutalta a pénzt, ki van fizetve a teherautó és visszaigényelhető a teljes áfa. A banktól kérj egy igazolást, és csatold a számlához.

Ellenőrzésed biztosan lesz, de ha van igazolás vagy látszik a bankszámlán, akkor simán elfogadják.

Nekünk is volt ilyen ügyünk.

A bírságra kérj átvezetést, mert az egyik ügyfelemet 2300 ft pótlék miatt 5000 ft-ra bírságolták. Nevetséges, de ügyintézője válogatja. Az a tuti, ha kérsz átvezetést!

radri
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Teherautó áfa vissza.igénylés

HozzászólásSzerző: oszlanszky1 » kedd szept. 23, 2008 6:05 am

Sziasztok!

Levonható ÁFA esetén mindenképp bekérik az anyagodat ellenőrzésre. Az APEH - legalábbis a Közép-magyarországi - tudja, hogy ha most nem nézi át az ÁFA-dat, az Te később átvezetheted. S ha később egy átvezetési kérelmet adsz be, azt már nem fogja vizsgálni. 

Nekem volt olyan esetem, hogy visszaigényelhető ÁFA volt, nem kértem sem kiutalást, sem átvezetést, s bekérték az anyagot. A revizor tájékoztatott, hogy ha simán csak az ÁFA-n hagyom, már az is kiutalásnak vehető, mert a következő ÁFA időszakban nem kell befizetnem, tehát pénzt ér!

üdv

gábor 

oszlanszky1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Teherautó áfa vissza.igénylés

HozzászólásSzerző: szedlacsek » kedd szept. 23, 2008 7:00 am

Ez nem 100 %, hogy minden esetben bekérik levonható ÁFA esetén sem. Nekem vagy 5 éve nem volt ÁFA ellenőrzésem, pedig szinte minden létező variácó előfordult (kiutalás kérése, nem kérése, átvezetés részben, átvezetés teljes összegre, stb.) , milliónál nagyobb összegekkel is...

Szerintem az aktuális revizori leterheltségtől és az adóalany előéletétől függ, hogy ki kerül sorra...

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég