Adófórum

Adózási és számviteli információk

Termékértékesítés nem EU-s országba

ÁFA

Termékértékesítés nem EU-s országba

HozzászólásSzerző: lovaskri » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Teljesen tanácstalan vagyok, ezért kérem a segítséget. 

Van egy magyar cég (A), aki terméket értékesít egy nem uniós -orosz- cégnek (B). Az árut az B cég továbbértékesíti egy ukrán (C) cégnek, de az áru közvetlenül Magyarországról kerülne kiszállításra Ukrajnába. Milyen lehetőségei vannak a kiszállításnak? Cserélhet-e gazdát az áru útközben? Úgy értem elindul Magyarországról az egyik számlával és a hozzá tartozó kiviteli EV-vel (vevő a B), de a határtól már a másik számlával megy tovább, vagyis útközben történt az értékesítés? Milyen jogszabály vonatkozik erre?

Nagyon szépen köszönöm.

lovaskri
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Termékértékesítés nem EU-s országba

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. aug. 27, 2008 12:20 pm

Gondolom, "A" szereplő szempontjából kérdezed a dolgot: lásd az Áfa tv. 98. §-t. Az adómentes termékexport feltétele az, hogy a fuvarozást vagy az eladó, vagy a vevő végezze, vagy ezek valamelyikének megbízásából történjen és hogy az áru igazoltan elhagyja a Közösség területét 90 napon belül. A-nak semmi köze az áru további sorsához, neki az a lényeg, hogy a kiviteli EV-t visszakapja a vámhatóság kiléptetési igazolásával, valamint hogy az orosz partnerének szóljon a számlája.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Termékértékesítés nem EU-s országba

HozzászólásSzerző: sándorka » csüt. aug. 28, 2008 3:48 pm

Szia!

Az előttem szólónak teljesen igaza van,a szállítási címed Ukrajna lesz ,a számlázási cím pedig az orosz vevő aki majd az ellenértéket is fizeti neked.

sándorka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron