Adófórum

Adózási és számviteli információk

Lakáslízing áfá-ja

ÁFA

Lakáslízing áfá-ja

HozzászólásSzerző: zfa » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Új építésű lakást kezd lízingelni egy Kft iroda céljára. (Ez lesz az új székhelye is.) A lízing nyílt végű, vételi vagy vevő kijelölési jogot szerez a végén.

Kérdéseim: A számviteli elszámolás tekintetében a 2007. februárban ezen a fórumon leírtak (Gyergyói válasza) jelenleg is alkalmazhatók, ugye?

Mi a helyzet az áfa levonhatóságával? Zárt végűnél nem levonható, Lakásépíténél, felújításnál nem levonható..

zfa 

zfa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Lakáslízing áfá-ja

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd aug. 26, 2008 12:24 pm

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Lakáslízing áfá-ja

HozzászólásSzerző: zfa » szer. aug. 27, 2008 11:36 am

Kedves garbo50!

Köszi a választ, ezt már magam is letöltöttem.  A nyílt végű lízinggel kapcsolatban Gyergyói István (1 évvel korábban kifejtett) válaszában az adózási és a számviteli kezelésével is foglalkozott.

Feltételezem, az akkor leírtak ma is igazak, csak a biztonság kedvéért kérdeztem rá.

A nyílt végű lízing áfa szempontból bérbeadás ( az általad is hivatkozott APEH közlemény III.2. pontje szerint). Az új építésű lakás bérbe vételének az áfá-ja levonható vagy sem? (Irodaként akarják használni) A 124.§.(2) a. alapján úgy tűnik, igen- mivel nem tiltják. Jól gondolom?

zfa

zfa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Lakáslízing áfá-ja

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. aug. 27, 2008 5:14 pm

Szia!

A számviteli előírások szerintem sem változtak, bár az István által bemásolt állásfoglalást már nem találom az Apeh honlapján, a jelenlegi megfogalmazások viszont, amik a lizingekre vonatkoznak ugyanazok.

Az áfa már nem ennyire egyértelmű, mert a levonási jog tiltása a személygépkocsikra és lakóingatlanokra vonatkoznak, annak ellenére, hogy a nyílt végű lizing bérbeadás. A levonhatósági jog abban az esetben áll fenn,  ha valaki azért lizingeli, hogy továbbértékesíti, vagy a vállakozásában bérbeadásként hasznosítja és ez utóbbira az áfaalanyiságot választotta. Igaz azt írod irodaként funkcionál, de a lizing szerint nem iroda, hanem lakóingatlan, legalábbis én így vettem ki a fentiekből.

Remélem más is reagál a kérdésedre, mert egy vélemény az csak egy szeletke igazság, több egybehangzó azért már megnyugtatóbb lenne.

Üdv.

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron