Adófórum

Adózási és számviteli információk

szgk. tartós bérlet ÁFA-ja

ÁFA

szgk. tartós bérlet ÁFA-ja

HozzászólásSzerző: cesar82 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

2 személygépkocsit lízingel társaságunk,nyílt végű pénzügyi lízing keretében.A havi díjakat, a lízingtársaság bérleti díj címszóval számlázza, Áfásan. Kérdés, levonható e ezen számlák áfája? Ha esetleg tudtok törvényi hivatkozást is, megköszönöm. Még egy ehhez kapcsolodó kérdés, felmatricáztatta ezeket  a személygépkocsikat, ezen szolgáltatás áfája levonható, bár mivel szgk-hoz kapcsolódik a szolgáltatás véleményünk szerint nem, de megerősítés képpen köszönöm a válaszokat?

cesar82
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

szgk. tartós bérlet ÁFA-ja

HozzászólásSzerző: bekassy » kedd aug. 19, 2008 12:12 pm

Szia!

Alapesetben az Áfa tv. 124.§ (1) bekezdés d) pontja alapján a szmélygépkocsi beszerzését terhelő előzetesen felszámított áfa nem vonható le. Kivétel ez alól, ha továbbértékesítési céllal szerezted be, vagy túlnyomórészt bérbe adod. Ezt nem említetted. Így ha cégautóról van szó sztem mindegy, hogy azt milyen formában szerezted be, az áfa nem levonható.

bekassy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

szgk. tartós bérlet ÁFA-ja

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd aug. 19, 2008 5:55 pm

Szia!

Egyet értek az előttem szólóval. A fenti törvényi hivatkozás szerint az szgk. és ahhoz kapcsolódóan beszerzett termék, igénybe vett szolgáltatás áfája - az említett kivételtől eltekintve - nem vonható le.

Viszont szerintem a másik esetben, ha azért matricázta fel, mert ezzel a saját cégét akarja reklámozni, akkor az alap tevékenység maga a hirdetés (és nem az szgk.val kapcsolatos szolgáltatás, termék), és ebben az esetben vonható az áfa, attól függetlenül, hogy a hirdetést milyen "felületen" valósítja meg. Én így gondolom, de ebben viszont én is szeretném más megerősítését.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

szgk. tartós bérlet ÁFA-ja

HozzászólásSzerző: Anci » szer. szept. 24, 2008 4:33 pm

Szia Cesar82!
Szgk bérleti díj áfa levonására januártól vonatkozik levonási tilalom. De ha a szerződés még ezen időpont előtt keletkezett, akkor az átmeneti szabályozás alapján még levonási jogosultságotok lehet - egyéb feltételek fennálása esetén.
Nálunk a havi díjon felül az extra költségeket (biztosítás, súlyadó időarányos része) is havi szolgáltatási díjként számlázzák, ezeknek az áfáját természetesen nem vonom le.

 Anci

 

 

Anci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

szgk. tartós bérlet ÁFA-ja

HozzászólásSzerző: Anci » szer. szept. 24, 2008 4:33 pm

bocsi, 2x küldtem...:(

 

 

Anci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

szgk. tartós bérlet ÁFA-ja

HozzászólásSzerző: 494 » szomb. máj. 30, 2009 11:21 am

Szia Anci! Nem tennéd meg, hogy kifejtenéd, mit jelent az, hogy "átmeneti szabályozás alapján még levonási jogosultságotok lehet"? Pont ilyen cipőben járunk, hogy még 2007-ben kötöttük a szerződést, de nem merem az áfát levonni, pedig nem kis pénzről van szó. És ami jár, az jár-na! Köszönöm!
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron