Adófórum

Adózási és számviteli információk

Áfa arányosítása

ÁFA

Áfa arányosítása

HozzászólásSzerző: gerine » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók.

Kérem, segítsetek nekem a követkző kérdés megoldásában. Egy hangszer, és egyéb kellékek kiskereskedelmével forglalkozó Kft. értékesített részvényeket. Ezek üdülési jogok voltak, de magát a jogot  csak a tulajdonos cég értékesítheti, ezért részvény formájában lehet tovább adni. A számla tárgyi mentes-ként lett kiállítva. Szerintetek arányosíás alá kell-e vonni a levonható Áfa-t a részvények értéke miatt, vagy nem. Én arányosítottam, de már nem vagyok teljesen biztos a dolgomban.

Előre is köszönöm válaszotokat.Geriné 

 

gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Áfa arányosítása

HozzászólásSzerző: Rozalinda » pén. jan. 19, 2007 7:49 pm

Amit  leirtál  abból  ugy tünik,  hogy  a tevékenység tárgyi  adómentes.  Tárgyi  adómentes  értékesitésnél  az  előzetes adó  arányositást  el  kell  végezni,  akkor  ha  a nyilvántartásban  nem  különithető  el  az  előzetes  adó.  Ha  tudsz  külön  nyilvántartást vezetni  az  adó  köteles  és  tárgyi adómentes  tevékenységek előzetes  adójáról,  akkor nem kell  arányositani.  akkor TAM tevékenység  előzetes  adója nem  vonható  le. Ha  nem  tudsz külön  nyilvántartást  vezetni  az  adóköteles  és TAM  tevékenységekről,  vagy  a költségek  természetéből  adódóan  nem dönthető el  melyik  érdekében  merült  fel,  akkor  viszont  az  arányositás  számitása  kötelező.   Üdv   Rozalinda!
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Áfa arányosítása

HozzászólásSzerző: gerine » pén. jan. 19, 2007 8:00 pm

Köszönöm a gyors utbaigazításodat, viszont az zavart meg engem, hogy az áfa tv.idevonatkozó melléklete azt irja, hogy amennyiben nem rendszeresen végzett TAM. tevékenységről van szó, nem kell szerepelteni az arányosításban. Nem különíthető el teljesen a levonható Áfa, más TAM tevékenységet is folytat a Kft. teljes rendszerességgel, csak ez az egy tranzakció volt amit nem tudok felelősséggel eldönteni, hogy biztos-e az arányosítása. Nagy tételről van szó, azért "szőrözök" rajta. Köszönöm.
gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Áfa arányosítása

HozzászólásSzerző: sabina » pén. jan. 19, 2007 8:37 pm

Kedves Geriné !

Joggal "szőrözöl" és nem véletlenül bizonytalankodtál el, valószinüleg ösztünösen érzed, hogy nem kell arányosítani csak hát zsebre meg ha tévedünk.

Nos a véleményem, de ezt biztos Te is átrágtad. ÁFA 3.mell.I.rész 2.pötty " ha eseti jelleggel végzi" én nem arányosítanék. Te viszont ha már megtetted, kérj a konkrét esetre vonatkozóan állásfoglalást, az APEH honlapon keresztül is lehet " kapcsolatfelvétel" ágon tudsz nekik emailezni. Általában 1 hónapon belül válaszolni szoktak, ez után még mindig ott a lehetőség, hogy önellenőrizz, ha meg jól csináltad büszke lehetsz magadra és minden rendben van.

Jó munkát

Üdvözlettel

Kicsi

sabina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég