Adófórum

Adózási és számviteli információk

Közösségi termékbeszerzés 3.orszgában felhasználva

ÁFA

Közösségi termékbeszerzés 3.orszgában felhasználva

HozzászólásSzerző: kitty-81 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Tudna valaki segíteni abban hogyan kell ÁFA szempontjából kezelni azt az ügyletet amelyben egy Eu-s tagállambeli cég (A) terméket vásárol egy szintén Eu-s tagállambeli cégtől (B) de (A) cég nem a székhelyére, hanem 3. országba szállítatta (B) céggel és (A) cég ott használja fel.

 

Ez ugye nem háromszögügylet mert én úgy tudom háromszögügylet az ha két egymást követő értékesítés három különböző tagállambeli adóalany között történik. Itt nincs két értékesítés csak egy, illetve nem 3 hanem 2 adóalany van, de Eu-n kívül történik a végső felhasználás. B cég a számlára ráírta hogy adómentes export szolgáltatás, tehát ő nem fizeti meg az ÁFÁ-t a termék után, de én azt vettem alapul hogy a teljesítés helye az irányadó és ez alapján dönthető el, hogy az ügylet hol adóztatható, hogy belföldön adóköteles-e.

 

3. országban történt a felhasználás de egyik cég sem adóalany abban az országban.

Ha nem Magyarország a teljesítés helye, mert nem itt történt a felhasználás akkor itthon nem adóköteles, jól gondolom?

kitty-81
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Közösségi termékbeszerzés 3.orszgában felhasználva

HozzászólásSzerző: loncika » kedd jún. 17, 2008 6:22 am

Hát érdekes, mert igy, ahogy levezetted  sehol sem adózik a termék.

Mit jelet a "felhasználás" ? értékesités? bérmunka? saját gyártáshoz alapanyag? 

Szerintem az A cégnek adóalanynak kellene lennie a 3. országban, mert ott kell leadóznia az importálását, a termék beléptetésekor. ( Feltéve, hogy nem vámszabad területre viszi ki   vagy nem értékesitésről van szó).  

A megadott info kevés a pontos válaszhoz. 

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Közösségi termékbeszerzés 3.orszgában felhasználva

HozzászólásSzerző: kitty-81 » szer. jún. 18, 2008 3:41 pm

Hát én is ezen akadtam fenn, hogy az nem lehet hogy senki nem fizeti meg az adót utána.

Ez alapanyag felhasználás gyártához.

Az értékesitést értem de azt nem hogy mennyiben változna a helyzet ha bérmunkát végezne a cég.

kitty-81
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Közösségi termékbeszerzés 3.orszgában felhasználva

HozzászólásSzerző: vadalma74 » szer. jún. 18, 2008 5:41 pm

Ki végzi a gyártást a harmadik országban A vagy ő értékesíti majd egy harmadik országban lévő társaságnak, aki a gyártást végzi?
vadalma74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Közösségi termékbeszerzés 3.orszgában felhasználva

HozzászólásSzerző: ildibf » csüt. jún. 19, 2008 6:19 am

Ha 3.országba ment az áru, akkor egy 3.országbeli partner nevére szóló számla alpján le kellett vámkezeltetni a cuccot. Végülis ki kapta meg az árut ?
ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Közösségi termékbeszerzés 3.orszgában felhasználva

HozzászólásSzerző: kitty-81 » csüt. jún. 19, 2008 8:52 am

Sziasztok!

Nincs 3. országbeli partner, (A) cég vitette az anyagot 3. országba ahol ő felhasználta a gyártáshoz.

 

kitty-81
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Közösségi termékbeszerzés 3.orszgában felhasználva

HozzászólásSzerző: ildibf » csüt. jún. 19, 2008 9:01 am

HA ő használja fel a 3.országban, akkor ő ott nem adóalany? Az EU-s adószámára kapja a számlát ?
ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Közösségi termékbeszerzés 3.orszgában felhasználva

HozzászólásSzerző: vadalma74 » csüt. jún. 19, 2008 9:10 am

Ha ott ő használja fel a gyártáshoz, nem kellenne bejelentkeznie, regisztráltatnia magát? milyen gyártást folytat ott?
vadalma74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Közösségi termékbeszerzés 3.orszgában felhasználva

HozzászólásSzerző: kitty-81 » csüt. jún. 26, 2008 7:28 am

Hát nem, 3. országban ő nem adóalany, EU-s adószámára kapta a számlát, nincs bejelentkezve, regisztrálva 3. országban. Ez egyébként egy egyedi eset volt, mármint hogy 3. országban használta fel az anyagot. Szóval ez az egész szitu nincs így rendben. Köszönöm a segítségeteket!

kitty-81
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég