Adófórum

Adózási és számviteli információk

Eus fuvar - mégsem az???

ÁFA

Eus fuvar - mégsem az???

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok, mert fuvaros vállalkozóm kért eus adószámot, hogy Szlovákiába fog fuvarozni, és a kiállíott számláján is eus adószámmal rendelkező vevő szerepel. Így persze áfa mentes a számla. Nézegettem a leadott fuvarlevelein, hogy ténylegesen rajta van-e a szlovák cég telephelye. Hát nem volt. Küldtem neki teljesítésigazolás fromanyomtatványt, hogy legalább azt írassa alá velük, hogy le legyen védve, hogy ez valóban eus fuvar volt. Erre kiderült: ők egy belföldi telephelyre szállítják le az árut, ahova más is szállít ennek a szlovák cégnek, és 30 napon belül egy kamion fogja kivinni az összes árut az országból. Hát én erre nagyon begyulladtam, hogy ez nem közösségi fuvar, és mivel igazolja, hogy az áru ténylegesen elhagyta az országot?

Kérlek benneteket mondjátok el a véleményeteket, vagy hogy mit tehetnénk most?

Köszönöm előre is, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Eus fuvar - mégsem az???

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. jún. 01, 2008 5:05 pm

Szia!

Szerintem a FUVAR-ra vonatkozó Áfá-t  a megrendelő székhelye dönti el.  

De majd válaszol más is. Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Eus fuvar - mégsem az???

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. jún. 01, 2008 5:38 pm

Szia Napraforgó!

Láttam, hogy fenn vagy, reméltem is hogy írsz. Ez elég megnyugtató válasz, reméljük más is így fogja gondolni, mert akkor szerencsére jó úgy ahogy van, áfa nélkül.

Üdv. Kata  

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Eus fuvar - mégsem az???

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. jún. 01, 2008 6:21 pm

 Szia !Ezt még bemásolom, én a kiemelt szövegrészt értem:

40. § (1) A 39. §-tól eltérően, ha a terméket a Közösségen belül fuvarozzák, a teljesítés helye az a hely, ahol a termék fuvarozásának indulási helye van.

  • (2) Az (1) bekezdéstől eltérően, ha a termék fuvarozásának igénybevevője a Közösség más tagállamában nyilvántartásba vett adóalany, mint ahol a termék fuvarozásának indulási helye van, a termék fuvarozásának teljesítési helye a Közösség azon tagállama, ahol ezzel összefüggésben a termék fuvarozásának igénybevevőjét adóalanyként nyilvántartásba vették.
  • (3) A termék Közösségen belüli fuvarozása a fuvarozás minden olyan formáját és módját magában foglalja, amelyben az indulási hely és az érkezési hely a Közösség egymástól eltérő tagállamában van.
  • (4) Termék Közösségen belüli fuvarozása az is, ha a termék fuvarozásának indulási és érkezési helye a Közösség ugyanazon tagállamában van, de az közvetlenül egy másik, ugyanannak a terméknek a fuvarozásához kapcsolódik, amelynél viszont az indulási és az érkezési hely a Közösség egymástól eltérő tagállamában van.
  • (5) E § alkalmazásábana) termék fuvarozásának indulási helye: az a hely, ahol a termék fuvarozása ténylegesen megkezdődik, ide nem értve azt az útszakaszt, amely a fuvarozandó termék berakodásának helyéig tart;b) termék fuvarozásának érkezési helye: az a hely, ahol a termék fuvarozása ténylegesen befejeződik.
  • 41. § (1) Abban az esetben, ha közvetítő a termék Közösségen belüli fuvarozását más nevében és javára közvetíti, a közvetítői szolgáltatás nyújtásának teljesítési helye az a hely, ahol a termék fuvarozásának indulási helye van.
  • (2) Az (1) bekezdéstől eltérően, ha a közvetítői szolgáltatás igénybevevője a Közösség más tagállamában nyilvántartásba vett adóalany, mint ahol a termék fuvarozásának indulási helye van, a közvetítői szolgáltatás nyújtásának teljesítési helye a Közösség azon tagállama, ahol ezzel összefüggésben a közvetítői szolgáltatás igénybevevőjét adóalanyként nyilvántartásba vették.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Eus fuvar - mégsem az???

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. jún. 01, 2008 6:31 pm

Szia Napraforgó!

Szeritnem itt a (4) bek. is azt támasztja alá, hogy akkor ez valóban közösségi fuvar, azon kívül amit Te is kivastagítottál. Azt te is úgy értelmezed?

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Eus fuvar - mégsem az???

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. jún. 01, 2008 6:42 pm

Hát igen, a 4.még jobban "illik" a kérdésedre, én is úgy értelmezem. Üdv.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Eus fuvar - mégsem az???

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd jún. 03, 2008 10:02 am

Tudna ebben a kérdésben valaki még megerősíteni bennünket???
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Eus fuvar - mégsem az???

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd jún. 24, 2008 3:18 pm

Szia Napraforgó!

Mivel más nemigen tudott itt megerősíteni bennünket ebben a kérdésben kértem apehtől emailes állásfoglalást:

"Amennyiben tehát a fuvar igénybevevoje szlovák adóalany, úgy a szolgáltatás teljesítési helye Szlovákia. Ezen nem változtat az áfa törvény 40.§ (4) bekezdésében közölt, a kérdésében ismertetett helyzettel megegyezo tényállás sem. Ebben az esetben a magyar fuvarozó áfa menesen állítja ki a számlát." 

Úgyhogy akkor együtt mégiscsak jól értelmeztük, de gondolom Neked is jól jött ez a megerősítés. És nagyon köszönöm a segítségedet.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég