Adófórum

Adózási és számviteli információk

FORDITOTT ÁFA SZLA HELYESBÍTÉSE

ÁFA

FORDITOTT ÁFA SZLA HELYESBÍTÉSE

HozzászólásSzerző: buzdogan » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

KEDVES SZAKTÁRSAK !

Van egy problémám, ép-ip cég mult hónapban befogadott ford áfá-s számlát, a bevallás rendre elment, a könyvelésben rendben.
A következő hónapban rájöttek, hogy 2007. évi szerződés teljesítéséről van szó, tehát egyenes adós számlát kell kiállítani, elkészítik a helyesbítő számlát helyesen, a különbözetet át is utalják.  A helyesbítő számla május hónapban lett kiállítva, de az eredeti esedékesség időpontjában. (március)

A 0865-ön kipróbáltam, hogy a megfelelő sorokban a ford ÁFÁ-nál a negatív számokat is fogadja, tehát mivel szerintem kötelezettség csökkenésről és számla helyesbítésről van szó nem kell önreviziózni.

a 0865 35.sorába negatív alap ||adó összeg szerepel, a 38. sorba is rendesen számolja az összesent.

végigvezetve a bevallásban mindenhol ahol be kell irni a ford ÁFÁ-s ktg számlát, nem jelöl hibát, ha negatív alapot és adót is figyelembe veszek.

Következő kérdésem, hogy a márciusi számla helyesbítését amit májusban állítottak ki, melyik havi bevallásban szerepeltethetem, ugyanis már az áprilisi bevallás elküldése előtt rendelkezésemre állt.

válaszotokat köszönve, üdv: blaci

buzdogan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

FORDITOTT ÁFA SZLA HELYESBÍTÉSE

HozzászólásSzerző: biarnei » csüt. máj. 15, 2008 5:13 am

Szia!

Szerintem nem kellett volna helyesbíteni, mert nem a szerződés kelte a mérvadó, hanem a teljesítés ideje. Ha nem volt 2007-ben a fenti munkához kapcsolódan részszámla kiállítva, akkor 2008. márciusi teljesítéssel ez a munka fordítottan adózik!

Üdv: Biarnei

biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

FORDITOTT ÁFA SZLA HELYESBÍTÉSE

HozzászólásSzerző: buzdogan » csüt. máj. 15, 2008 5:26 am

A szerződés 2007-es. és már volt számla kiállítva 2007. év első felében, ami rendezve is lett. A következő munkafázis csúszva lett elvégezve, ezért csak 2008. 03. havi a teljesítés. Ezért gondolom azt, hogy ebben az évben ez még nem forditott, de a számla forditottan lett kiállítva és befogadva, és nálunk mint befogadónál kell egyenes adóval lekezelni.

Mint írtam, az eredeti számla 03. havi, a bevallásban be lett vallva forditootan, majd májusban a benyújtója helyesbítette az eredeti számlát, egyenes adósra.

üdv: blaci

buzdogan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

FORDITOTT ÁFA SZLA HELYESBÍTÉSE

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. máj. 15, 2008 5:40 am

Szia!

Szerintem jól csinálták.

A fizetendőnél  mínusz a szla kelte,vagy kézhezvétele időszakában.

A visszaigénylést pedig már márciusban betetted, most nem kell.

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

FORDITOTT ÁFA SZLA HELYESBÍTÉSE

HozzászólásSzerző: biarnei » csüt. máj. 15, 2008 5:46 am

Szia!

Így már más!  Az elején nem derült ki a részszla. A bevallásban a fizetendő adónál a számla keltét, vagy a kézhezvétel idejét lehet figyelembe venni, ami hamarabb bekövetkezett - gondolom a számla kelte lesz.

Szép napot!

Üdv.Biarnei

biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég