Adófórum

Adózási és számviteli információk

Küszöbérték túllépés

ÁFA

Küszöbérték túllépés

HozzászólásSzerző: F.Juli » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szeretnék megerősítést kérni, mert azon a ponton vagyok, hogy már semmiben sem vagyok biztos. Éves áfa-bevalló egyéni vállalkozó, ha tárgyi eszköz vásárlás miatt éri el a 250 000 Ft-os határt, ugye akkor is áttér n. éves bevallásra? Ha a tárgyi eszköz értékéből csak az áfa értéke van kifizetve, a többi zártvégű pénzügyi lízing, az áfá-t visszakérheti ugye? Ha évesről áttér negyedévesre, akkor is az éves bevallást kell a nyomtatványon jelölni || a "C" blokkban a küszöbérték túllépést? Nekem csak így nem jelez hibát. A nagy összegű áfa-visszaigénylés miatt biztosan behívnak ellenőrzésre, ezért próbálok mindenre különösen odafigyelni.

Üdv. F.Juli

F.Juli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Küszöbérték túllépés

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. ápr. 21, 2008 3:02 pm

Szia Juli!

Jól gondolod, éves bevallás kell az eddigi iőszakról küszöbérték túllépés miatt. Az mindegy hogy ez tárgyi eszköz vásárlás miatt keletkezett, gondolom minuszos előjellel lépte túl a 250 ezret. Ha a beszerzett eszköz áfa tartalmát teljes egészében kifizette a bevallás benyújtásának a határidejéig, akkor bátran visszaigényelheted, gondolom nem személygépkocsi. Csak majd figyelj pl. a ki nem egyenlített szállítók le nem vonható áfájára is.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Küszöbérték túllépés

HozzászólásSzerző: andulka » hétf. ápr. 21, 2008 3:21 pm

Szia!

 

Éppen most csináltam egy ilyet, nekem sem engedte másképp, csak úgy, hogy éves bevallás, és a küszöbérték túllépése jelölve.

De logikusan, eddig éves bevalló volt, ezt a negyedévet zárjuk le egy éves bevallással, a köv. bevallás már negyedéves lesz.

 

Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Küszöbérték túllépés

HozzászólásSzerző: F.Juli » kedd ápr. 22, 2008 6:22 am

Kata és Andi!

Köszönöm a segítséget!

F.Juli

F.Juli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron