Adófórum

Adózási és számviteli információk

Eus szolgálatás áfa melyik sorába

ÁFA

Eus szolgálatás áfa melyik sorába

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. ápr. 17, 2008 5:46 pm

Szia Ani!

Ezt most nem értem. Ha az előző negyedévben fizetendő adója volt, akkor ott nem kellett neki szerepeltetnie a ki nem egyenlített számlákat. Azt csak olyankor kell beírni, ha visszaigényelhető áfa van. Lehet, hogy nem értem mit akart kérdezni Enci? (ahogy egyszer Melcsi mondta, aki már nagyon fáradt, az inkább ne válaszoljon :)

üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Eus szolgálatás áfa melyik sorába

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. ápr. 17, 2008 5:58 pm

Azért vagyok megkeveredve, mert ha kell, ha nem minden kiegyenlítetlent belehoz az áfa-bevallásba a könyvelő progi.

 Egyszerűbben a kérdés úgy hangzott volna: Ha visszaigényelhető ÁFA van, akkor csak a bevallási időszak  (I.név) kiegyenlítetlen számláit kell feltűntetni a pénzügyileg nem rendezett sorba (teljesítés időpontja a bevallási időszakra esik)?

Ha jól sejtem akkor a válasz igen.  Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Eus szolgálatás áfa melyik sorába

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. ápr. 17, 2008 6:04 pm

Én igy értettem a kérdésed. A válaszom igen. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Eus szolgálatás áfa melyik sorába

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. ápr. 17, 2008 6:06 pm

Enci ugy akarta kérdezni, ha mindkét időszakban visszaigénylő, akkor ha a másodikban még mindig nincs kifizetve, akkor nem kell levonni.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Eus szolgálatás áfa melyik sorába

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. ápr. 18, 2008 5:34 am

Sziasztok!

Igen, ha mindkét időszakban visszaigényelhető, akkor valóban csak a tárgyidőszaki kifizetetleneket kell beletenni. Úgy jogos. Csak én úgy értettem, hogy az előző időszaki fizetendő volt. Mert akkor az abból az időszakból származókat is beletenném.

Üdv. Kata

Ui.: néha jók ezek a könyvelő, bérszámfejtő programok, teljesen össze tudják zavarni az embert... 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Eus szolgálatás áfa melyik sorába

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. ápr. 18, 2008 11:21 am

Sziasztok!

Lehet, hogy aztán végül is nem sikerült megértenem, mit is kérdezett Enci, és most én is ugyanezt fogom megkérdezni. Nekem is valami érthetetlen hülyeségeket konvertál át a könyvelő progim az áfa bevallásba, szerintem köze sincs a ténylegeshez.

Ha én ápr.20-ig vagyok kötelezett a bevallás benyújtására, márciusi teljesítésű, április 26-i fizetési határidejű ki nem egyenlített számlával is csökkentenem kell a visszaigénylést? Nemcsak az április 20-ig ki nem egyenlítetekkel?

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Eus szolgálatás áfa melyik sorába

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. ápr. 18, 2008 11:42 am

A márciusi teljesítésű, ápr. 26-i.fiz. határidejű számla is kiegyenlítetlen ápr. 20-án (ha még nem egyenlítették ki). Tehát bele kell tenni a csökkentők közé.

A lényeg az, hogy a márciusi (vagy I. negyedéves) teljesítésű számlák közül csak azoknak visszaigényelhető az áfája, amit ki is fizettek.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Eus szolgálatás áfa melyik sorába

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. ápr. 18, 2008 11:46 am

Köszi Enci!

Engem meg azért zavart meg a progi, mert azt nem rakta bele, amit bele kellett volna rakni. Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron