Adófórum

Adózási és számviteli információk

Eus szolgáltatás áfa sor

ÁFA

Eus szolgáltatás áfa sor

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az eus szolgáltatás áfa alapját (fuvar) fel kell tüntetni az áfa bevallás valamelyik sorába? A 02-es sorban csak termékértékesítés szerepel. Negyedéves összesítő gondolom nem kell róla, mert az is csak a termékértékesítésről szól.

Köszönöm, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Eus szolgáltatás áfa sor

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. ápr. 17, 2008 11:11 am

Senki nem csinál ilyet?
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Eus szolgáltatás áfa sor

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. ápr. 17, 2008 11:30 am

Sziasztok!

Most beleolvastam megint az áfa törvénybe, 40§ (1): "A 39 §-tól eltérően, ha a terméket a közösségen belül fuvarozzák, a teljesíté helye az a hely, ahol a termék fuvarozásának indulási helye van." Vagyi Magyarországról indult Szlovákiába, teljesítés helye Mo.

De most akkor mi akar lenni a (2)? Az most teljeen érthetetlenné vált számomra: " Az (1)-től eltérően, ha a termék fuvarozásának igénybe vevője a Közösség más tagállamában nyilvántartásba vett adóalany, mint ahol a termék fuvarozásának indulási helye van, a termék fuvarozásának teljesítési helye a Közösség azon tagállama, ahol ezzel összefüggésben a termék fuvarozásának igénybe vevőjét adóalanyként nyilvántartásba vették."

Lehet, hogy már kótyagos vagyok, de nekem ez a kettő pont ellent mond egymásnak! Mindkét fél rendelkezik közösségi adószámmal, a fuvarosom nem számított fel áfát. Jól csináltuk???

Üdv. Kata  

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Eus szolgáltatás áfa sor

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. ápr. 17, 2008 5:54 pm

Szia Kata! Gondolom megoldottad már a problémádat, én ha magyar ügyfélnek fuvaroz EU-s, azt a 33-72 sorokba teszem. Adatszolgáltatás nem kell róla. Ha magyar fuvaros állít ki EU-snak( az igénybevevő székhelye szerint), az "áfa területi hatályon kívüli". Folytatom....
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Eus szolgáltatás áfa sor

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. ápr. 17, 2008 5:58 pm

02. sor: Ebbe a sorba kell feltüntetni a Közösségen belüli, másik tagállamban eljáró, vagy a Közösség más tagállamában nyilvántartásba vett adófizetésre kötelezett adóalany, nem-adóalany jogi személynek teljesített mentes termékértékesítés adó nélkül számított ellenértékét [Áfa tv. 89. §, régi áfa-törvény 29/A. § a) pont]. Itt kell feltüntetni az Áfa tv. 92. §-a szerinti mentes Közösségen belüli fuvarozás adóalapját. (régi áfa-törvény 29/B. §) Az Áfa-törvény 98-118. §-a alá tartozó mentes értékesítések ellenértékét a 01. sorba kell beírni. A kitöltési útmutató a fuvarozást is ide (termékértesítés!!!!!) teszi!!! Üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Eus szolgáltatás áfa sor

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. ápr. 18, 2008 5:37 am

Szia Éva!

Nagyon aranyos vagy hogy írtál, már a hátsó kérdések közé került ez a jérdésem, és úgy gondolotam újra feltszem, hogy szem előtt legyen, ezért zártam ezt le. Persze amikor szem előtt volt, kaptam is rá hamar választ. Lehet, hogy meg is nézted menet közben. Ott a lányok egyöntetűen azt írták (és én is átolvastam utána az ide vonatkozó kitöltési útmutató részt), hogy ezt csak tájékoztató adatként kell szerepeltetni a 102., 103-as sorokban. Este már elküldtem ezt a bevallást, de ha végzek a többivel lehet, hogy mégegyszer aprólékosan nekirugaszkodok a kitöltési erre vonatkozó részének :)

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Eus szolgáltatás áfa sor

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. ápr. 18, 2008 5:49 am

Szia Kata! Ugy gondolom ebbe nem volt változás, már több éve csak itt kell szerepeltetni. De azért több szem többet lát alapon jó ha megnézed. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Eus szolgáltatás áfa sor

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. ápr. 18, 2008 6:00 am

Szia Kata!

Ma hajnalban én is újra átrágtam magamat rajta (hát nem volt könnyű!), de én is arra a meggyőződésre jutottam, hogy a 102-es sor csak.

Bocs, ha megingattalak ebben.Eddig nekem nem volt ilyenem,és elrontani sem akarom.

Közben megtaláltam a másik kérdésedet is, engem is meggyőztek!

Legyen szép napod!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron