Adófórum

Adózási és számviteli információk

MNB árfolyam bejelentés_lehetséges még?

ÁFA

MNB árfolyam bejelentés_lehetséges még?

HozzászólásSzerző: Sziszkó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Akár egy már 2007 óta működő cégnél, akár egy idén februárban induló cégnél (apeh bejelentkezés már megtörtént, csak későn konzultáltak a könyvelővel című eset ) lehetséges-e ma még beadni az apeh felé az mnb árfolyam választása iránti kérelmet szerintetek? Én már annyi mindent hallottam a tv változások kapcsán, és a nyomtatvány kitöltésijében semmi olyan hasznos  infót talál ami ténylegesen eligazítana. Őszintén szólva nekem a március 31-i határidő módosítás van a fejemben.

Köszi előre is!

Sziszkó

 

Sziszkó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

MNB árfolyam bejelentés_lehetséges még?

HozzászólásSzerző: M.Éva » vas. ápr. 13, 2008 5:19 am

Szia!

Szerintem MNB árfolyamot folyamatosan lehet jelenteni, hiszen attól a pillanattól van rá szükség, amikor a vállalkozásnak valuta, vagy deviza ügye keletkezik a működése során.De a választottól az adott évben nem lehet eltérni.

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

MNB árfolyam bejelentés_lehetséges még?

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. ápr. 13, 2008 7:20 am

Szia Sziszkó!

A napokban voltam egy APEH-os okításon, ott az hangzott el, hogy a törvénymódosítás miatt minden korábbi bejelentést, többek között az MNB árfolyam bejelentést is meg lehet változtatni április 17-ig (mert a törvénymódosítás március 18-án jelent meg.)

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

MNB árfolyam bejelentés_lehetséges még?

HozzászólásSzerző: gabrilla » szer. ápr. 16, 2008 12:46 pm

Szia!

A teljesítés előtt be lehet jelenteni.

 Az APEH honlapon a válasz:

http://www.apeh.hu/adoinfo/afa080101_hatalyos/mnb_arfolyam_afa_alapja.html?query=MNB%20bejelent%C3%A9s 

Üdv:

Gabi 

gabrilla
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég