Adófórum

Adózási és számviteli információk

Őstermelő áfásadószáma

ÁFA

Őstermelő áfásadószáma

HozzászólásSzerző: nnnd » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves fórumozók segítsetek!

2002 Márciusában bejelntkeztt az őstermelő az áfa 22-29 § alapján általános szabályok szerint, de nem jelölte be a 7 pontot, az ügyintéző sem figyelmeztette!

2004-ben beruházott és áfát igényelt vissza , amit az ellenőrzés után meg is kapott.Számlát bocsájtott ki és fogadott.

2007-ben ismét jogosult lett visszaigénylésre, ellenőrzés során megállapították , hogy ezt a bizonyos 7 pontot kompenzációs rendszer helyett adófizetési kötelezettséget választok nem jelölte be, ezért ő csak felvásárlási jegyet adhatott volna ki.

Ha az álatlános szabályokat választjuk, nem azért tesszük mert az áfa szarint akarunk adózni?

Kérdésem mit lehet ilyenkor, tenni hisz visszamenőleg megkéne fizetnie a kompenzációs felárat!

Méltányossági kérelem?

Jóhiszeműség ? Tényleg az volt!

                                                                      Köszönöm Erika

nnnd
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Őstermelő áfásadószáma

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. ápr. 10, 2008 5:51 pm

Szia Erika! Nem értem teljesen a kérdésed. 2002.évi ÁFA bejelentkezési lapot nem találok, igy nem tudom mi az a 7pont amiről írsz. Ha ált.szabályok szerint ÁFA alany vagy, akkor értékesítésedről számlát bocsátottál ki, amely ÁFÁ-t tartalmazott. Komp. felárat a felvásárló a nem ÁFA alanynak fizet, de a felvásárlási jegyet nem Neked kell kibocsátani, hanem a felvásárlónak. Értékesítésedről milyen bizonylat készült? Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Őstermelő áfásadószáma

HozzászólásSzerző: nnnd » pén. ápr. 11, 2008 7:24 am

Köszönöm gyors válaszodat Ani!

Lehet, azért nem voltam érthető , mert igazából én sem értem az APEH problémáját.

Mégegyszer: Adatbejelntkezés 02101  16.rovat ÁFA fizetési kötelezettség megállapításainak módjai:

Bejelölte az 1.pontot 22-29§-a szerint az általános szabályok szerint hisz ÁFA-s akart lenni , egyébként azóta számlát ad a szabályok szerint.

 

2007 évi ellenőrzés során az merült fel , hogy a 16 rovatban még egy dolgot be kellett volna jelölnie:

7 pont: 57§-a szerint mezőgazdasági kompenzációs rendszer helyett adófizetési kötelezettséget választok.

Ezért mondják most azt , hogy mivel ezt nem X -elte hozzá az 1 ponthoz soha nem adhatott volna ki számlát csak felvásárlási jegyet.

A problémám adatbejelntkezéskor ha még soha nem alkalmaztam kompenzációs felárat , mert akkor váltottam az őstermelőit és egyből Áfa-s akartam lenni , miért kellet volne lemondani a kompenzációról!

És, ha ez egyáltalán így van az ügyintéző miért nem mondta , hogy jelöljem be!

Remélem most már érthetőbben tudtam leírni , ha tudtok segítsetek mi a megoldás!

                                                                               Köszi Erika!

nnnd
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Őstermelő áfásadószáma

HozzászólásSzerző: fenyvesjanosne » vas. júl. 06, 2008 6:42 pm

 

    Szia Erika !

   Légyszi írd már meg, hogy mi lett a vége a fenti problémának. Nekem az agyik ügyfelem most jár hasonló cipőben. Nála még folyik a vizsgálat, de pont azt az 1 x-et hiányolják, és meg akarják büntetni.

 köszi Mari

      

 

fenyvesjanosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Őstermelő áfásadószáma

HozzászólásSzerző: nnnd » szer. júl. 09, 2008 9:48 am

Szia!

Az ügy jegyzőkönyvvel zárult mindenféle paragrafust felhozva és a mi kifogásainknak esélyt sem adva. 

Aztán írtam egy másik fórumban egy adószakértőnek , aki leírta hogy a törvény az törvény itt csak

méltányosságot lehet kérni  eltudom küldeni neked ha megadod az email címedet.

Még a méltányosság elbírálásánál tart az ügy.

                                                                                                       Erika

 

 

nnnd
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Őstermelő áfásadószáma

HozzászólásSzerző: fenyvesjanosne » szer. júl. 09, 2008 11:15 am

 

 

    Előre is köszi. Majd beszámolok én is az eseményekről.  A Ti esetetek melyik régióban ( megye is) van. Mi   Észak-alföld-  HB-megye.  Várom az emailt.    Köszi  Mari 

   www.fenyvesjanosne@freemail.hu

fenyvesjanosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron