Adófórum

Adózási és számviteli információk

Jogtalan ÁFA-körbe belépés

ÁFA

Jogtalan ÁFA-körbe belépés

HozzászólásSzerző: patkaiilona » szer. ápr. 02, 2008 7:39 am

Én mint könyvelő tettem fel a kérdést, de úgylátom ezügyben (vagy ugyanazon ügyben) más is kérte a segítségeteket.  Sajnos ez nagyon el lett ... -va.
patkaiilona
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Jogtalan ÁFA-körbe belépés

HozzászólásSzerző: komeri » szer. ápr. 02, 2008 10:32 am

Sziasztok!

Így van, ez tényleg ugyanaz az eset! Már akkor észrevettem, amikor felvittem a kérdést, de már !nem engedett törölni! Azóta én megkaptam a választ a kérdésemre, miszerint nem lehet visszaigényelni az áfát, de most elbizonytalanodtam. Márti! 2007-re már lehet áfakörös, mert elérte a 4000000 FT-ot, de a gépjármű vásárlás még elérés előtti dátumon lett vásárolva. Most akkor visszaigényelheti vagy nem?

komeri

komeri
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Jogtalan ÁFA-körbe belépés

HozzászólásSzerző: komeri » szer. ápr. 02, 2008 10:53 am

Hát igen! Így gondolom én is! Csak rohadtul bosszant! Mert akkor vártak volna a gépjárművásárlással!

komeri

komeri
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Jogtalan ÁFA-körbe belépés

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szer. ápr. 02, 2008 10:53 am

Szia! Teljesen igazad van csak akkortól lehet visszigényelni, amikortól áfás lett a tehergépkocsi áfáját, az előbb már csak az évekre koncentráltam, hogy ha 2007.nem áfás , akkor 2008 sem áfás. De a fontossága miatt érdemes lenne megnézni tényleg az áfa törvényt nem lehetett-e egyszereseben is a bevételt is bekönyvelni teljesítés szerint, még nem néztem meg., de hátha valaki már ránézett a 2007-ben élőre még. Mert ha ezt lehetne, akkor az áfa kör is esetleg maradhatna. Amikor egy ilyen kivédhetetlennek tűnő helyzet van akkor el kell gondolkodni a bevételeken, nem volt-e mégis olyan bevétele, ami miatt átléphette az áfa kört.

Ja most jutott eszembe az áfa körbe átlépéskor mindig a kiállított számla összegét kellett figyelni és, ha a következő kiállított számla elérte a 4 milliót, függetlenül a kifizetéstől ez a számla már áfásan kellett, hogy kiállításra kerüljön.

Mindkét esetre azt mondom, hogy a bevételeket át kellene nagyon vizsgálni, hátha megállja a helyét.

Bocsánat a félre írásért, valóban csak az áfakörbe átlépés után lehet az áfát levonni.  És köszönet a figyelmeztetésért is.

Üdv: Márti

 

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Előző

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron