Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tehergépjármű e vagy sem

ÁFA

Tehergépjármű e vagy sem

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd ápr. 01, 2008 6:43 am

Szia Kata!

Vannak olyan járművek (forgalmi szerint tehergépjármű), amelyeket a SZJA tv. személygépjárműként kezel és "cégautó adóztatja." Ezért a megkülönböztetés a 2 törvény szerint.

Míg az ÁFA vonatkozásában a VTSz (a gyártó "szándéka") a meghatározó, addig az SZJA tv. szerint a törvényi definició bír jelentőséggel az adózásra vonatkozóan.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tehergépjármű e vagy sem

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd ápr. 01, 2008 7:08 am

Szia Kata! Ez nekem is örökzöld témám. VTSZ szerint tehergépkocsi, PICK-UP tipusu, 2 személyes, hátul nyíló ajtója van, se ablaka, semmi, tehát hiába 2500kg-nál kisebb össztömegü, csak áruszállítására alkalmas. SZJA szempontból ez tehergépkocsi-e nem igazán tudom eldönteni. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tehergépjármű e vagy sem

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd ápr. 01, 2008 7:18 am

Szia Ani!

Hát igen, mert amikor a 2500kg-ot nem éri el, akkor kell az egyéb feltételeket is vizsgálni. Ha 2500 fölött van, akkor már tök mindegy, mert az szja is tgk-nak minősíti. De szerintem amit Te itt írsz, az az szja törvény szerint is tgk., mert szerintem átszerelve sem lenne alkalmas személyszállításra.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Tehergépjármű e vagy sem

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd ápr. 01, 2008 8:37 am

Igen Kata, én igy is kezelem, csak mindig bennem van az ideg. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tehergépjármű e vagy sem

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd ápr. 01, 2008 11:11 am

Ani, hidd el meg tudlak érteni, ugyebár ez "csak" szerintünk van így. Ez is tipikusan az az eset, hogyha netán ellenőrzésre kerül, akkor az a kedves apehos ügyintéző aki megkapja az ügyet, vajon miként értelmezi a törvényt? Úgyhogy ilyen esetekben én sem vagyunk tökéletesen nyugodt. Üdv. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég