Adófórum

Adózási és számviteli információk

HIRDETŐTÁBLA BÉRBEADÁSA

ÁFA

HIRDETŐTÁBLA BÉRBEADÁSA

HozzászólásSzerző: Kovacsnedeme » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Lakóépület tetején lévő reklámtáblát adunk bérbe. Nem tudom eldönteni, hogy ÁFA-val vagy anélkül állítsam ki a bérleti díjas számlát. A lakóépülethez tartozik vagy sem? Mert ha igen, úgy tudom, akkor mentesen kell számlázni. Ha viszont nem, akkor ÁFA-val.

Várom válaszotokat. Köszönöm

Kovacsnedeme
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

HIRDETŐTÁBLA BÉRBEADÁSA

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. márc. 26, 2008 2:54 pm

Ez bérbeadás és nem építési-szerelési, karbantartási, stb munka. Az Apeh tájékoztatója külön kiemeli, hogy az ingatlan bérbeadása nem fordított áfás.

(A hirdetőtábla felszerelése már érdekesebb kérdés lenne.)

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

HIRDETŐTÁBLA BÉRBEADÁSA

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. márc. 26, 2008 3:13 pm

Szia! 

Anikót "megtámogatva" és fél szemmel már a majd hatályba lépő újrafogalmazott ÁFA törvényre is tekintve - szerintem a zárójelbe tett kérdése sem lesz az - bár jelenleg még ezt nem lehet(ne) így kijelenteni.

Üdv: P.Zsuzsa 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

HIRDETŐTÁBLA BÉRBEADÁSA

HozzászólásSzerző: DNG » szer. márc. 26, 2008 3:13 pm

szerintem a kérdés az volt, hogy ingatlan bérbeadás, vagy ingóság bérbeadás, és nem pedig hogy fordított, vagy sem.

nekem nagyon építmény vagy műtárgy szagú a hirdetőtábla (két oszlop, rajta a tábla, amire az óriásplakátot ragasztják), ha igazam van, akkor ez ingatlan.

1997. évi LXXVIII. törvény - az épített környezet alakításáról és védelméről 2.§. 15. pont:

Műtárgy: mindazon építmény, ami nem minősül épületnek és épület funkciót jellemzően nem tartalmaz (pl. út, híd, torony, távközlés, műsorszórás műszaki létesítményei, gáz-, folyadék-, ömlesztett anyag tárolására szolgáló és nyomvonalas műszaki alkotások).

A ptk. nem definiálja az ingatlant - mint tudjuk -, a csatolt jogszabályi helybe pedig vagy beleértem, vagy nem.

 

DNG
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

HIRDETŐTÁBLA BÉRBEADÁSA

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. márc. 26, 2008 3:50 pm

Hát lehet, hogy tényleg belecsavarodtam a  fordított áfába és mindent fordítottan látok :9

Viszont, ha így van és másként értelmezendő a kérdés, akkor a vonatkozó tv-hely: áfa 86. § (2) c), mely szerint nem vonatkozik az ingatlan adómentessége az ingatlannal tartósan összekötött gép, egyéb berendezés bérbeadására. Tehát áfás.

 

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

HIRDETŐTÁBLA BÉRBEADÁSA

HozzászólásSzerző: DNG » szer. márc. 26, 2008 4:08 pm

az a kérdés, hogy a 86. §. (2) c) egyéb berendezése alá tartozik-e, vagy sem. szerintem ez a kategória az, amikor egy olyan gépet adok bérbe (de gép, például lecsavarozott futószalag bérbeadása, beépített préselő gép bérbeadása) ami tartósan az ingatlanhoz van csatolva.

én arra próbáltam rávilágítani, hogy itt önmagában az óriásplakát lenne ingatlan.

 

DNG
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

HIRDETŐTÁBLA BÉRBEADÁSA

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. márc. 26, 2008 7:07 pm

Kétlem, hogy az ingatlannyilvántartásba bejegyzést nyerjen. Főleg a háztetőn levő óriásplakát, de szerintem a szántóföldön levők sincsenek a földhivatalnál bejegyezve.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron