Adófórum

Adózási és számviteli információk

Önellenőrzés vagy nem

ÁFA

Önellenőrzés vagy nem

HozzászólásSzerző: kontrado2006 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!  Egy házaspár tulajdonában van két Kft, X és Y, mindkettőben 50-50%-os tulajdoni hányaddal rendelkeznek, ráadásul a két cég tevékenységi köre is azonos, ezért aztán senkinek nem tűnt fel, sajnos nekem sem, hogy X Kft befogadott egy olyan számlát, amelyet az Y Kft-re kellett volna az eladónak kiszámlázni. A számlát decemberre levonható ÁFA-ként elszámoltuk. Az ART. módosítása kapcsán nem világos, hogy önellenőríznünk kell-e X Kft 07.XII.-i bevallását, vagy a soron következő havi bevallásban is elszámolható lesz a stornírozó szla ÁFA-ja? Előre is köszönöm a segítséget! Üdv.: Sanyi

 

kontrado2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Önellenőrzés vagy nem

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. márc. 26, 2008 1:52 pm

Ha az a hibásan X.Kft-re kiállított számla decemberben a X KFT nevére, címére szólt, mint vevő részére, akkor ez a vevő, amikor megkapja a helyesbítő/stornó számlát akkor fogja azt beállítani mínusz levonható , azaz fizetendő ÁFA fog keletkezni nála. Szerintem a stornó számla miatt a  vevőnél nincs 07. dec-re önellenőrzés.  Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Önellenőrzés vagy nem

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. márc. 26, 2008 2:33 pm

Az a baj, hogy a bizonylat mögött nem volt X Kft részére semmilyen tényleges teljesítés. A bizonylatot a gazdasági eseményről kell kiállítani, és ez esetben az X Kft nem lehetett "vevő", így áfa-visszaigénylési jogosultságot sem alapíthatott a bizonylatra. Rossz esetben akár csalásnak is minősítheti egy revizor a történteket (elnézést, elhiszem, hogy nem szándékos volt). Úgyhogy szerintem a bizonylat nélküli áfa-kötelezettséget meg kellene állapítani 2007. decemberre és rendezni a különbözetet, pótlékkal együtt. Hogy ki a felelős a történtekért, azon el lehet gondolkodni. Aki átvette a bizonylatot, nem olvasott, aki lekönyvelte, nem keresett hozzá egyéb, a gazdasági esemény megtörténtét igazoló dokumentumot (szállítólevél, szerződés, stb); vagy ha valaki leigazolta a számlát, akkor nem volt elég körültekintő, stb.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Önellenőrzés vagy nem

HozzászólásSzerző: margitkati » pén. márc. 28, 2008 12:10 pm

Sziasztok!

 

Egyet értek anikóval, szerintem sem lehetett volna beállítani a könyvelésbe, hiszen nem volt mögötte tényleges, valós teljesítés. Revízión valóban baj lesz vele.

Üdv

margitkati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Önellenőrzés vagy nem

HozzászólásSzerző: kontrado2006 » kedd ápr. 15, 2008 2:32 pm

Kedves Hozzászólók! Mindenkinek köszönöm a választ, egyúttal elnézést kérek, hogy ilyen sokára reagálok, végül az önrevízió mellett döntöttem, és már be is adtam. Köszönettel: Sanyi
kontrado2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég