Adófórum

Adózási és számviteli információk

S.O.S EU-s beszerzés áfa visszaigénylése

ÁFA

S.O.S EU-s beszerzés áfa visszaigénylése

HozzászólásSzerző: ezsuzsa » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

 közösségi adószámmal rendelkező cég vásárol tárgyi eszközt Ausztriában készpénzért, az osztrák cég felszámítja az áfát (mivel ő nem tudja, hogy kikerül-e az országból az áru vagy sem), és a számlán nem szerepel a vevő közösségi adószáma sem. Ennek a beszerzésnek visszaigényelhetem az áfáját? Ha igen, akkor melyik soron a bevallásban? Előre is köszi! S.O.S.

ezsuzsa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

S.O.S EU-s beszerzés áfa visszaigénylése

HozzászólásSzerző: MonokiM » kedd márc. 18, 2008 1:08 pm

Szia Zsuzsa!

Ha az osztrák ráírta volna a vevő közösségi adószámát, akkor áfa nélkül számlázhatott volna.

Ha már így történt, akkor az osztrákoknál kell a vevőnek kérnie adószámot és tőlük tudja visszaigényelni.

Azért mondjon más is valamit erről :)

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

S.O.S EU-s beszerzés áfa visszaigénylése

HozzászólásSzerző: M.Éva » kedd márc. 18, 2008 1:15 pm

Szia!

Ausztriában kell az áfá-t visszaigényelni, mert bevallani is ott fogja az eladó!

Üdv:Éva 

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

S.O.S EU-s beszerzés áfa visszaigénylése

HozzászólásSzerző: ezsuzsa » kedd márc. 18, 2008 2:42 pm

Köszi a gyors választ. Talán annyit nem ér, hogy adószámot is kérjen, kb. 40e forintról van szó. Csak azt nem értem, hogyha itt belföldön lenne egy osztrák vevőm, közösségi adószámmal, nekem nem kell vizsgálnom egyáltalán, hogy elhagyja-e az országot az áru vagy sem, áfa nélkül számlázok majd?

Zsuzsa 

ezsuzsa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:08 am

S.O.S EU-s beszerzés áfa visszaigénylése

HozzászólásSzerző: CI_KU » kedd márc. 18, 2008 2:54 pm

Sziasztok!

Abban nem vagyok biztos, hogy az osztrák ÁFA nélkül számlázhatja a termékértékesítést, ha ott veszed meg készpénzért (EU adószámra).

Ha itt vásárol egy osztrák (EU-s) vevő készpénzért azt sem számlázhatjuk ÁFA nélkül, mert a teljesítési hely Magyarország, és nem tudom bizonyítani, hogy a termék elhagyta az Országot.

Valamikor működött egy olyan lehetőség, hogy utólag (bizonyos értékhatárt meghaladóan) külön eljárásban az ilyen ÁFA-kat vissza lehetett igényelni a külföldi adóhatóságtól

üdv.Sz.Ani

 

CI_KU
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

S.O.S EU-s beszerzés áfa visszaigénylése

HozzászólásSzerző: MonokiM » szer. márc. 19, 2008 10:38 am

Sziasztok!

Szerintem a külföldi vevő külföldi cégcíme és eu-s adószáma a garancia rá. Aztán neki majd otthon úgyis le kell rendeznie az áfabevallásában. Hisz céges (könyvelnivaló) számlája van.

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

S.O.S EU-s beszerzés áfa visszaigénylése

HozzászólásSzerző: CI_KU » szer. márc. 19, 2008 11:10 am

Szia Margit!

Nekem úgy tünik kicsit túl optimistán látod a helyzetet. (bár így lenne!)
Eddig is igazolni kellett, ha nullásan számláztál, hogy az ország területét elhagyta az értékesített termék. Szerintem az új ÁFA tv-nyel sem változott ez a rész. Sőt előadáson azt mondták, hogy az idén személygépkocsival történő kiszállítás egyáltalán nem fogadható el.

Az APEH lapján található egy tájékoztatás (bár még tavalyi), hogy mi fogadható el igazolásként:
www.apeh.hu/adoinfo/afa/termek_igazolas.html

üdv.Sz.Ani

CI_KU
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

S.O.S EU-s beszerzés áfa visszaigénylése

HozzászólásSzerző: MonokiM » szer. márc. 19, 2008 12:20 pm

Szia Ani!

"n)      ha a vevő saját fuvareszközével viszi ki a terméket:

1.   írásbeli megrendelés a vevőtől, amelyen a vevő neve, címe, adószáma és a célállomás is szerepel,

2.   a gépjármű rendszáma.

o)     egyéb hitelt érdemlő igazolások."

Akkor kell írni egy ilyet + a vevő nyilatkozhat is, hogy kiviszi az árut. (Ha jól olvastam a cikket :)

Dehát ez már nem változtat az eredeti problémán, az áfát Ausztriában igényelheti vissza.

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég