Adófórum

Adózási és számviteli információk

Elutasított bejegyzés

ÁFA

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: Andrea567 » hétf. márc. 10, 2008 2:15 pm

Szia,

a végelszámolás szabályait kell alkalmaznod és a tagok között felosztani a "vagyont"

Nálam már volt ilyen cégre ellenőrzés, állítólag csak akkor szüntethetik meg technikailag az adószámát az APEH-nal a cégnek, ha le is ellenőrzik, legalábbis ezt mondta az ellenőr. Mindent átbogarásztak, mondjuk nem volt sok anyag és mivel ugyanaz volt az új cég neve + évforduló is volt, kicsit össze is kutyulták az ellenőrzését, próbáltak okoskodni, hogy nem adtam be ÁFa bevallást+ 03-ast meg ilyenek, de a végén rájöttek, hogy ők keverték az új céget a régivel. 

 Szóval én mindent, vagyonfelosztási javaslatot is csináltam. 

Andrea567
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: hedgehog » hétf. márc. 10, 2008 6:00 pm

Ismét köszi a válaszokat!

Úgy tűnik mégsem tudják eladni az eszközt, úgyhogy valószínű h. a tagok között lesz felosztva a vagyon. Így sajna lőttek az áfának...

Andrea! Ha neked már volt ilyen ellenőrzésed, esetleg megtennéd h. leírod a gyakorlati javaslataid? Szerintem sokan hasznot tudnának belőle meríteni. Ilyenekre gondolok: hogyan készítetted el a vagyonfelosztást, milyen bevallásokat készítettél el, miket nézett az ellenőr...stb. 

hedgehog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: kerteszgabriella1 » kedd márc. 11, 2008 7:46 am

Sziasztok!

 

Nem tudom mikor és miért utasította el a cégbítóság a bejegyzést, de ha jól tudom akkor van 8 nap a hiánypótlásra, és ha olyan az elutsítás oka hogy lehet pótolni, akkor ezután ha minden rendben akkor bejegyzik a céget, így nem kellene új céget alapítani és nem veszne el az áfa sem.

kerteszgabriella1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: andulka » kedd márc. 11, 2008 8:18 am

Betti!

Még az jutott eszembe, hogy ha lízingelte a cég, akkor hogyan fogják átírni az új cég nevére?

 

 

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: kerteszgabriella1 » kedd márc. 11, 2008 9:05 am

Szia!

 

Ismét én vagyok. Ha nem működik az előbbi este, akkor szerintem meg kell vizsgálni, hogy milyen lízingről van szó. Egyébként én egyeztetnék a lízingcéggel, hogy legyen szerződés módosítás és átírnám egy másik cégre a lízinget. Ebben az estben a régi cégre küldene mínuszos számlát, ami ütné az áfát, az új cég pedig kapna új számlát és le tudná vonni az áfát. Ha fizettetek már lízingdíjat, azt pedig költségként elszámolnám. Ebben az esetben egyszerübb lenne a zárásod és az áfa is megmarad. Én már csináltam lízingszerződés módosítást, amikor egyik vállalkozásból a másik vállalkozásba ment az  eszköz. Egyeztetni kell velük, biztosan meg lehet oldani.

kerteszgabriella1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: andulka » kedd márc. 11, 2008 9:09 am

Szia Gabi!

 

Pontosan ezért kérdeztem rá a lízingre :)

Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: kerteszgabriella1 » kedd márc. 11, 2008 9:16 am

Szia Andi!

Akkor egyre gondoltunk. Kevés az infó, nem tudjuk, hogy pénzügyi vagy operatív lízing. De mindenképpen ha nem megy hogy mégis bejegyzzék a céget akkor szerződés modósítás. Szerintem nem az eladás, a vagyonmegosztás a helyes. De várjuk mit szól a kérdésfeltvőnk. De örülök, hogy mi egyetértünk.

kerteszgabriella1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: andulka » kedd márc. 11, 2008 9:21 am

A kérdés feltevője azt írta "vásároltunk", ebből gondoltam, hogy pénzügyi lízingről lehet szó. Azt nem tudjuk, nyílt- vagy zártvégű.

De tényleg nem egyértelmű.

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: kerteszgabriella1 » kedd márc. 11, 2008 10:13 am

Ha lízing, akkor a tulajdonjog a lízingcégé, tehát nem adhatod el, tehát semmiképpen sem lenne jó az értékesítés. Az eladás szerintem sehogy se jó. Vagy a céget kell mégis bejegyeztetni vagy lízingcéggel szerződést módosítani. Szerinted?
kerteszgabriella1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: andulka » kedd márc. 11, 2008 1:55 pm

Meg kellene kérdezni a lízingcéget, mit lehet tenni.

 

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

ElőzőKövetkező

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron