Adófórum

Adózási és számviteli információk

Téves gyűjtő

ÁFA

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: palmika » szer. nov. 10, 2010 7:35 pm

Szemvitelileg helyes javítás:

1. stornózod a rossz könyvelést, ( visszafele könyveled)

2. lejönyveled helyesen

mind kettőt a számviteli teljesítés dátumával, és persze a könyvelés dátuma más lesz

palmika

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: farkaskatalin » csüt. nov. 11, 2010 12:43 pm

Én ezt nem tanácsolom, mert he nem fog egyezni a könyvelés és a pénztárszalag, akkor azt fogja mondani alkalmasint egy ellenőr, hogy olyan beszerzések és eladások voltak, amik a könyvelésben nem szerepelnek. És a dohányáru értékesitésekor keletkező bevétel nem lett beütve a pénztárgépbe.

Kati

farkaskatalin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: palmika » csüt. nov. 11, 2010 12:59 pm

Már akkor sem egyezik a könyvelés, és az éves adómemória kiiratás, ha volt téves beütésed. A másik, ha most mindent a AJT gyüjtőbe ütsz, hogy helyre álljon az egyenleg, akkor egy APEH ellenőrzésnél rá kérdez, hogy a nyugtán a 25 %-os értékesítés mért AJT-be ütötted, mit mondasz. A korábbi tévedés nem indoka a mostani jogsértő magatartásnak. Ezért írtam azt, hogy ott kellene javítani, ahol a hiba el lett követve. 
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: farkaskatalin » csüt. nov. 11, 2010 1:05 pm

De te azt nem tudhatod, hogy hiba volt-e? És ha egyszerűen értékesítéskor semmit sem ütött be a pénztárgépbe? Egy adóellenőr azt fogja mondani, hogy ez az értékesítés egy az egyben hiányzik. Adóalapot fog vele emelni.
farkaskatalin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. nov. 11, 2010 1:19 pm

Szerintem ennek egyetlen elfogadható módja az, ha az ellenőrző szalagról tételesen kigyűjtik a dohányárut, majd ezután kell hasonlítgatni a leltárhoz, ez a legbiztosabb bizonyítási mód, ez alapján lehet a napi bevételt módosítani, persze jk-t írni kell, azt nem ismétlem. Ha csak leltár alapján módosítgat, biztos vagyok benne, hogy az apeh  is visszaellenőrzi az ell. szalagról. Nálam is járt így vállalkozó régebben, én ezt csináltattam vele.

Véleményem szerint utólag össze-vissza ütügetni a gyűjtőket gázos, jól felborul a leltárkészlet.

üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: palmika » csüt. nov. 11, 2010 1:37 pm

Sziasztok,

Ajánlom figyelmetekbe a hvanna által beírt kérdés utolsó hozzászólását modorától, aminek az a lényege, hogy ha kellőképpen alá van támasztva a módosítás nem kell tartani a revizortól. A javítás módját a számviteli törvény leírja, storni ( visszafele könyvelés), majd helyes könyvelés.

De az nem megoldás, ha újjab jogsértéssel teszem helyre az előzőt.

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: linda26 » csüt. nov. 11, 2010 1:44 pm

Sziasztok!

Nellyvel értek egyet, a mostani forgalmat semmiképp nem kellene belekeverni!

Ráadásul nekem is volt hasonló esetem pár évvel ezelőtt. Leltároztak, átnézték az ellenőrző szalagot, jegyzőkönyv készült a tévedésről.

Voltunk vele tételes ellenőrzésen és minden rendben volt így.

Üdv:

Linda

linda26
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: farkaskatalin » csüt. nov. 11, 2010 2:15 pm

Nem értek veletek egyet!

 

Na és hogyan fogod lekönyvelni? 

T467 - K 9?? Hát elég furán néz ki!

farkaskatalin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: palmika » csüt. nov. 11, 2010 2:23 pm

Ez amit jó párszor leírtam:

eredeti:               T 381  -    K 911, 467          100

storno          T 911, 467   -   K 381                 100

helyesen.              T 381  - K   911, 467          75

                               T 381  -  K 913                25

Azt hiszem minden a helyén. abból kiindulva, hogy egy havi, vagy negyedéves áfásnak nem mindegy, hogy mely időszakban módosulna az áfa összege, én az eredeti dátummal könyvelném zárásonként

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Téves gyűjtő

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. nov. 11, 2010 2:34 pm

Lehet, hogy nem értesz velünk egyet, Te pedig ne sértődj meg, de az általad javasolt módszer a lehető legrosszabb véleményem szerint, és még finoman fogalmaztam, amikor azt írtam, hogy gázos!

"20%-os értékesítéseket  addig üttetném a pénztárgépbe nullásan" - és épp kapsz egy nyugtaellenőrzést ütögetés közben????

Nem tudjuk, hogy ev vagy társas, ha Szt alá tartozik hol van a valódiság elve?????

Bocs!

ui: egyébként a javítás szabályos módja, ahogy Palmika leírta, bármennyire is furának tűnik.

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ElőzőKövetkező

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron