Adófórum

Adózási és számviteli információk

Elutasított bejegyzés

ÁFA

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: hedgehog » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy teljesen új helyzettel találtam magam szembe: elutasította a cégbíróság az egyik cég bejegyzését. A gond leginkább az, hogy 20 milliós tehergépjármű lett vásárolva, melynek áfáját szeretnénk visszakérni. Mi a menete ennek ezesetben? Hogyan zárok egyáltalán ilyenkor??

Előre is köszönöm!

Betty 

hedgehog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: andulka » szer. márc. 05, 2008 9:15 pm

Nehéz ügy, hisz ott van egy tárgyi eszköz, amivel valamit csinálni kell.

Szerintem el kell adni, és akkor nincs gond az ÁFÁ-val, TAO-val sem.

 

Andi

 

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: junesza » szer. márc. 05, 2008 9:31 pm

Szia!

A cégbejegyzést megelőző időszakban a gt a létesítésének időpontjától a cégbírósági bejegyzés napjáig, vagy elutasításáig előtársaságként működhet. Ez az időszak lesz szerintem a beszámolási időszakod. A meg sem alakult társaság beszámolóját a határozat jogerőre emelkedésének a napjára elkészítjük. A mérlegben saját tőke nem lehet, csak kötelezettségek szerepelhetnek. Ha a gt-d nyereséges volt, az eredménykimutatásban levő adózott eredmény teljes összegét osztalékként beállíthatod, így a mérleg szerinti eredmény nulla lesz. Majd jöhet a végelszámolás. A meglévő vagyont kiadni a tulajdonosoknak. Én talán így zárnám. 

junesza
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: andulka » szer. márc. 05, 2008 10:41 pm

Az a gond, hogy az ÁFÁ-t szeretné visszaigényelni. Ha a tulajdonosnak átadja a cég az eszközt, akkor az ÁFÁ-t nem vonhatja le, nem igényelheti vissza, mivel a tárgyi eszközt nem gazdasági tevékenységhez szerezte be. Ezt lehetne azzal kikerülni, ha eladná.

 

Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: hedgehog » csüt. márc. 06, 2008 9:14 am

Köszönöm a válaszokat!

A végelszámolás fogalma én úgy gondolom nem értelmezhető, hiszen egy létre nem jött cégről van szó. De lehet h. nincs igazam. Ha egy olyan cég amely szinte nem csinált semmit a et. alatt akkor én egyszerűen beadnám az et, zárókat és kész. De így tanácstalan vagyok.

Ráadásul alapítanak egy másik céget...ahova át kell kerüljön a tárgyi eszköz, a lízingszerződés is át lesz írva...Az eladásra én is gondoltam, de elvileg ez a létre nem jött társaság a bejegyzés elutasítsááig "él", az új cég üygintézése pedig csak ezután kezdődik, magyarul még eladni sem tudja ennek az új társaságnak az eszközt.

Megköszönönném a további tanácsokat!

Üdv: Betti

hedgehog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: szabkati » csüt. márc. 06, 2008 9:34 am

Szia!

A cégbírósághoz történt benyújtás és a cégbírósági elutasítás/bejegyzés közötti időszak= előtársasági időszak, melyről beszámolót kell készíteni, illetve megfelelő bevallásokat. Így ÁFA bevallást is arra az időre, figyelembe véve a szabályokat! Senkinek nem ajánlom a nagyértékű eszköz beszerzést előtársasági időszakban. Ez csak a magán véleményem!

A dolog lényege, hogy a szabályoknak megfelelően kell elkészíteni a bevallást. Hogy az áfa-val mi lesz, ahhoz látni kell a többi anyagot is, de szerintem te megoldod.

Üdv

Kati

 

szabkati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: junesza » csüt. márc. 06, 2008 7:03 pm

Szia!

Azt olvastam, hogy a végelszámolás szabályait kell alkalmaznunk ilyen esetben. Ha rosszul tájékoztattalak, bocsi. Üdv: Szabi 

junesza
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: hedgehog » pén. márc. 07, 2008 8:24 pm

Köszönöm ismételten a válaszokat és biztatást, de ha tudnám hogy oldjam meg nem kérdeznék...Úgyhogy továbbra is várnék konkrétumokat. A végelszámolás szabályaira való alkalmazásra én is találtam utalást. Természetesen nem a klasszikus végelszámolásról van szó, csak a szabályozás egyezik meg. Ha ez így van, ki kellene hoznom mindenképp nullásra a céget és a vagyont a tulajok között kell felosztani. Viszont ezesetben úszott az áfa. Jól gondolom??

Ennek kiküszöbölésére jutott eszembe, hogy mi lenne ha eladná az eszközöket még az elutasítás előtti dátummal és az új cég pedig megvenné. Szerintetek hogyan ítélné meg az adóhivatal??

Várom a véleményeket!! Köszi!! 

hedgehog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: hedgehog » pén. márc. 07, 2008 8:28 pm

Bocsi, az kimaradt az előzőekből, hogy az elutasított cég és az új cég közé ékelődne egy harmadik, hiszen az elutasítás előtt kell mindenképp történjen az eladás. És ezzel van egy pici aggályom, nehogy az adóhivatal bújtatott ügyletnek minősítse, ha az ő álláspontjuk szerint mindenképp magánszemélynek kellett volna átadni.

Üdv: Betti 

hedgehog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: andulka » hétf. márc. 10, 2008 1:42 pm

Szia Betti!

 

A végelszámolás szabályait abban az esetben kell alkalmazni, ha a cégnek van vagyona. Ha a megszűnés napja előtt eladod az eszközt, akkor a megszűnés napján nincs vagyona (max. pénzkészlet), amit átadnál a tulajnak :)

 

Ha eladod, akkor egyszer lesz fizetendő ÁFA, és lesz levonható ÁFA - ajánlott a beszerzéssel megegyező összegben értékesíteni.

Visszaigényelni majd az új cég fogja.

 

Üdv. Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Következő

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég