Adófórum

Adózási és számviteli információk

Elutasított bejegyzés

ÁFA

Elutasított bejegyzés

HozzászólásSzerző: hedgehog » csüt. márc. 13, 2008 8:42 pm

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, javaslatokat! Úgy működne a lízing (pénzügyi) h. először ki lenne fizetve és csak utána adná el.

Egyébként én is azt javasoltam amit Gabi írt, h. a  számlázásban lenne a legegyszerűbb a helyesbítés, de állítólag a lízingcég nem ment bele ebbe. Sajnos...

Most úgy áll a helyzet h. mégis az eladás mellett döntenek, két könyvvizsgáló álláspontja szerint is rendben van ez a megoldás. 

Jah arra még nem válaszoltam miért nem jegyezték be a céget. Az ügyvéd nem adott be egy papírt, és a 8 napra sem reagált....A végzés is megjött már, úgyhogy ez biztos. Ami szép a dologban, hogy az ügyvéd szerint kézhezvételtől érvényes a cég jogképességének elvesztése. Ez március 4-én történt, maga a végzés február 27-i keltezésű.

Szerintem a február 27 számít, de mindenki erősködött h. nem...Ma visszajött a februári járulékbevallás hibalistája, h. megszűnt a cég még februárba és nem jelöltem....Az Apeh szerint ezek szerint mégiscsak febr. 27. számít.

Ti mit tudtok erről? Ahogyan a bejegyzésnél is a végzés számít, szerintem itt is, és nem a kézhezvétel. Legalábbis én így gondolom. 

hedgehog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron