Adófórum

Adózási és számviteli információk

Pénzmosási szabályzat megújítás?

Ellenőrzés

Pénzmosási szabályzat megújítás?

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. márc. 30, 2008 1:22 pm

Szia Cininéni!

Én inkább azt javaslom, töltsd le a mintaszabályzatot, nyomtasd ki a Te neveddel, mint szolgáltatóval, és küld meg a vpop-nek. Abból baj biztosan nem lesz, mert szerintem is felfogható ingyenes végzett megbízási jogviszonynak. Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Pénzmosási szabályzat megújítás?

HozzászólásSzerző: deric » hétf. ápr. 14, 2008 12:52 pm

Én is beszéltem a vámosokkal és nekem arra a kérdésemre, hogy a 3,6 milliót éves szinten vagy egy konkrét ügyletre vetítve kell-e nézni azt mondták, hogy

egy ügyletre vetítve kell meglennie a 3,6 m-nak nem pedig éves szinten.

szerintetek akkor most hogy van?

Mert ha éves szinten, akkor minden 20-30-40 ezres vásárlást külön nyílván kellene tartani aki többször vásáról , hogy mondjuk decemberbe ki ne derüljön, hogy xy már átlépte

és nem adhatok neki kp-re mert nem jelentkeztem be.  

deric
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Pénzmosási szabályzat megújítás?

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. ápr. 14, 2008 2:53 pm

Szia Deric!

Nekem ebből a szövegezésből 1 ügyletre vonatkozóan jön lesz, de ha belegondolsz és ez nem így lenne, akkor valóban mindenki a VPOP ügyfele (is) lenne, mert éves szinten nem olyan magas összeg ma a 3,6 MFt.

 "Az árukereskedelmi tevékenységet folytató szolgáltató, ha nem szerepel a 33. § (4) bekezdésében meghatározott nyilvántartásban, legkésőbb 2008. március 15-éig fogadhat el hárommillió-hatszázezer forintot elérő vagy meghaladó összegű készpénzfizetést."

A bankok régen 2 MFt feletti kp. felvétet/ alkalom  jelentettek pont a pénzmosási miatt.

Üdv:

P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég