Adófórum

Adózási és számviteli információk

Pénzmosási szabályzat megújítás?

Ellenőrzés

Pénzmosási szabályzat megújítás?

HozzászólásSzerző: 3HInfo » kedd márc. 04, 2008 12:14 pm

Szia Móni!

Szerintem az olyan kereskedelmi céget takar, amelyik áruforgalmazással foglalkozik, azaz mindenki aki valamit árul és az nem szolgáltatás, hanem termék. Pl. nálam van tüzépes, illetve vasanyag nagyker, stb. Ezeknél szabályzatban lemódosítottuk, hogy nem ad ki kp-s számlát 300.000 Ft-nál magasabb összegről. ezt azért kellett mert már befürödtünk ilyennel. Elvitte hozomra kp-s számlára (jujj!!!!) és nem fizette ki.

Jó mi?

üdv

Tica

ui. amúgy most is van egy ilyen esetem. Számlát állítottak ki az ügyfelemnek, ráírták, hogy kp. Ügyfél kifizette, a számlát megkapta és a partner most követel rajta kb. 40 milliót mondván nem fizette ki a számlákat mert nem csinált bevételi pt. bizonylatot.

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Pénzmosási szabályzat megújítás?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd márc. 04, 2008 12:47 pm

Szia Móni!

Árukereskedelmi tevékenység: termék gazdasági tevékenység keretében történő értékesítése a vásárló, a kereskedő, illetve a feldolgozó részére;

találtam mintaszabályzatot is:

http://209.85.135.104/search?q=cache:_jV_kJswlWcJ:www.mkeh.gov.hu/index.php%3Fname%3DOE-eLibrary%26file%3Ddownload%26id%3D4928%26keret%3DN%26showheader%3DN||%C3%A1rukereskedelmi||tev%C3%A9kenys%C3%A9g&hl=hu&ct=clnk&cd=3&gl=hu&lr=lang_hu

 

Ezt figyeljétek:

.) Pénzmosás megtörténtének lehetősége árukereskedelmi tevékenység során

    a./  Az az ügyfél, aki csak nagy értékű (pl. 500e Ft érték fölötti) árucikket akar vásárolni, és emellett nem érdekli a tárgy(a) jellemzői, összetétele, valamint kialakítása.

    b./  Az az ügyfél, aki nagy mennyiségben kíván árucikket vásárolni, és nem mutat érdeklődést a vásárolni kívánt tárgy(ak) jellemzői, összetétele, valamint kialakítása.

    c./  Az ügyfél nagyon ideges és viselkedése alapján gyanú merülhet fel arra, hogy pénzmosás gyanús ügyletbe keveredett.

    d./ Az ügyfél ruházata, vagy viselkedése nem illeszkedik a vásárolni kívánt árucikk minőségéhez. 

    Vigyázat!! Idegesen, zaklatott lelki állapotban senki se menjen vásárolni!

    Üdv:Nelly 

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Pénzmosási szabályzat megújítás?

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd márc. 04, 2008 3:39 pm

Sziasztok!

Most akkor végül is miben maradtunk? Nekünk könyvelőknek be kell küldeni a VPOP-nek az átdolgozott szabályzatot, vagy sem? Ilyenkor már nem látja az ember a fától az erdőt :)

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Pénzmosási szabályzat megújítás?

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » kedd márc. 04, 2008 3:46 pm

Sziasztok!

Bocsi, hogy nem nyitok új topikot, de idevágó kérdésem lenne. Van több olyan ügyfelem, akinek a vállalkozói igazolványában 6622 (biztosítási ügynöki, brókeri tevékenység) vagy 6619 (egyéb pénzügyi kiegészítő tevékenység) szerepel mint főtevékenység. Véleményetek szerint nekik kell ilyen belső szabályzatot készíteni? És minden ügyfélről, akivel leülnek, kell kitölteni adatlapot? Ha igen, akkor ez valami borzasztó papírmunka lesz már megint...

sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Pénzmosási szabályzat megújítás?

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » kedd márc. 04, 2008 3:53 pm

Szia! Át kell dolgozni és le kell rakni, ha már korábban volt szabályzatod és beküldted, annak kell beküldeni akinek nem volt még, vagy nem küldte még be. Ha még nem volt, akkor meg kell csinálni és a vpopnak beküldeni. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Pénzmosási szabályzat megújítás?

HozzászólásSzerző: marta84 » csüt. márc. 06, 2008 11:48 am

Sziasztok!

Szerintetek a kert-épitő tev-et végző váll.-ást hova kell küldeni??

Ti hogy csináljátok ezt pénzmosást, ami van a könyvelőknek. 26-oldalt átdolgozzátok vagy mit csináltok vele?

Van vkinek készen ilyen? Tudna nekem 1 mintát küldeni esetleg?

Köszönöm szépen Márta84

email cim: marta84@freemail.hu 

marta84
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Pénzmosási szabályzat megújítás?

HozzászólásSzerző: reni78 » pén. márc. 07, 2008 7:27 am

Sziasztok, nekem az lenne a kérdésem, hogy áruértékesítésnél a 3.600.000 Ft-ot hogyan kell számolni? Ugyanis a törvény azt írja, hogy egy éven belül ugyanazon jogcímre kifizetett összegeket össze kell adni. Mi pl. élelmiszer nagyker vagyunk, van olyan partner, aki kétnaponta vásárol, egy év alatt kb 60 millió Ft-ot készpénzben. A VPOP-s azt mondta hogy a jogcím az adás-vétel, a termékkör minden esetben élelmiszer, ezért össze kell adni az egész évit. Elég jó, nyilván nem fogom az ügyfélnek azt mondani hogy legyen utalásos, hiszen legjobb a Kp, abból nincs baj, de hát hogy fogja kivenni magát ha majd azonosítgattatom az éppen aktuális bérsofőrrel az éppen aktuális konyhafőnököt aki esetleg a pénzt adja?

Kértem emailben választ erre az Ker.Eng.Hivataltól, de nem kaptam még eddig.

 Reni

reni78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Pénzmosási szabályzat megújítás?

HozzászólásSzerző: deric » pén. márc. 28, 2008 9:17 am

Szia Reni78

ha esetleg kaptál már választ a kérdésedre akkor ez engem is érdekelne

mert pont ez a problémám nekem is.

Köszi

deric
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Pénzmosási szabályzat megújítás?

HozzászólásSzerző: reni78 » pén. márc. 28, 2008 10:56 am

Sziasztok, körülbelül ötödik nekifutásra, amikor már elég ingerült leveleket írtam a vpop-nek, végre megkaptam a választ, amit most itt közzéteszek:

Tisztelt Cím!  Kézhez kaptam elektronikus üzenet formájában elküldött megkeresését, melyre – tekintettel a telefonbeszélgetésünkre is – az alábbiakban válaszolok. A ténylegesen összefüggő, több ügyleti megbízás olyan ügyleteket jelent, melyekben a szolgáltató ugyanazzal az ügyféllel, ugyanazon tevékenység végzése alapján kerül kapcsolatba 1 éven belül. A jogcím árukereskedőknél általában adásvétel (esetleg lízing), a tárgy pedig véleményem szerint az áru, minden olyan ingó dolog, melyet az adott árukereskedő forgalmaz. Konkrétabban ez azt jelenti, hogy ha az árukereskedelmi tevékenységet folytató szolgáltatótól ugyanaz az ügyfél 1 éven belül vásárol bármit (itt a törvény szerinti jogcím és a tárgy az áru vásárlása, nem pedig külön az egyes termékfajták), akkor az áruért fizetett összegeket össze kell adni. Annál a tételnél, amikor az összeadott fizetések elérik a 3,6M forintot, a szolgáltató köteles az ügyfél-átvilágítást lefolytatni. Felhívom azonban a figyelmét, hogy amikor a szolgáltató és az ügyfél üzleti kapcsolatát (és azon belül a fizetéseket) egy keretszerződés rendezi, nem pedig megrendelésenként kötnek külön adásvételi szerződéseket, akkor az átvilágítás az üzleti kapcsolat létrejöttekor esedékes, viszont nem kell újra megtenni a 3,6M forint elérésekor. A cél ugyanis az, hogy a pénzmosásra utaló körülmény felmerülésekor a szolgáltató már rendelkezzen az ügyfél adataival így könnyedén megtegye a bejelentést. Nem kell ezért minden alkalommal elvégezni az azonosítást, hiszen ugyanaz lenne az eredménye. Egy ügyfelet egyszer kell azonosítani. Természetesen a belső szabályzat megküldése szükséges az MKEH felé, a mintaszabályzatot a pedig a következő webcímen találja meg: http://www.mkeh.gov.hu/kereskedelmi/EU/Pmt Bízom benne, hogy a fentiek minden tekintetben kielégítő válaszul szolgálnak, amennyiben további kérdése lenne, úgy a későbbiekben is állok szíves rendelkezésére.
reni78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Pénzmosási szabályzat megújítás?

HozzászólásSzerző: deric » pén. márc. 28, 2008 11:37 am

Nagyon köszi a választ
deric
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron