Adófórum

Adózási és számviteli információk

Útnyilvántartás

Ellenőrzés

Útnyilvántartás

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Jogositványát  volt  köteles  bemutatni  az  adózó  az  ellenőrzés  során.  A  vizsgálat tárgya költség-elszámolás,  az  útnyilvántartás  hitelessége  volt. Mit  bizonyit  a  jogositvány? Az nem zavart ennyire  bennünket,  hogy a személygépkocsit is  (12 éves 1200m3)  be kellett vinni a hivatalba és az ellenőrzés megtekintette a kmóra  állást.  De  szerintem a jogositvány bemutattatása sérti  az  adózó  személyiségi  jogait  és csak a rendőrhatósági  felhivásra kell bemutatni,  APEH-nek  nem.

Üdv   Rozalinda!

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Utnyilvántartás

HozzászólásSzerző: winzol » szer. jan. 03, 2007 9:13 pm

Nagyon helyesen gondolod, a hivatalnak semmi köze ahhoz, hogy én rendelkezem-e jogsival vagy sem. Meg is kérhettem bárkit, hogy a tul. képező kocsit vezesse, mert pl. bokaficammal küzdök. Bizonyos esetekben az Szja tv. csak a kötelező bizt. csekkhez kötött elszámolhatóságokat, de nem jogsihoz. Csúcs, hogy milyen témákat dobsz fel, melyik az a bölcs megyei ig., ahol ilyen "jól képzett" kollégák dolgoznak? winzol
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Utnyilvántartás

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. jan. 03, 2007 9:52 pm

Miért Winzol? - onnan kijelentkezünk? Ez csak vicc természetesen, mint ahogy  remélem az is, amit megint írt Rozalinda! Szerencsére ez azért nem jellemző, és akkor szoktak így találékonykodni, ha valami "nagy fogás" van kilátásban. Legalább is nekem ilyen tapasztalataim vannak.  Lehet, hogy örülnöm kellene?

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Utnyilvántartás

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. jan. 04, 2007 7:03 am

Sziasztok! Már  megint  nem  viccelek. Kizárólag  konkrét  eseteket  írtam  le,  minden  megtörtént.  Azt  hiszem  nem nevezhetem  meg, melyik  megyei  hivatalról  van  szó.  De ha  feltárod  előttem  az inkognitódat,  e-mailen  keresztül  elküldöm. Egyébként,  Zsuzsa,  egy  székhely  áthelyezéssel  akár  ki  is  jelentkezhetsz.   Vajon  nagy  fogás  lehet-e  a  magánóraadó  tanár  vizsgálata  akivel  megtörtént,  viszont  neki  fogható  jövedelme  van,  nem  mint az  EV-nak.

Jó reggelt! Rozalinda

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Útnyilvántartás

HozzászólásSzerző: fgy_ado » vas. jan. 21, 2007 5:50 pm

És, mint tudjuk, a nagy fogások ott várhatóak, ahol az autó 1200 cm3-es és 12 év körüli. Jó sokat kaphat érte az Apeh az árverésen. Gratulálok nekik, hogy csak szivatással tudnak indulni a nagy bevétel felé.

 

fgy_ado 

fgy_ado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Útnyilvántartás

HozzászólásSzerző: picur76 » kedd jan. 23, 2007 12:04 pm

Szia Rozalinda!

Bosszantónak tűnhet, de az ellenőrnek joga volt elkérni a jogosítványt. Szerintem legalábbis... Feltételezem nem igazoltatásra hivatkozott, mint egy rendőr, hanem arra, hogy a vizsgálat során oly tény, körülmény merült fel, hogy tisztázni szerette volna, vezethetett-e egyáltalán az illető.

Mindenesetre szegényes fantáziájú revizor lehet, ha még az autót is bekérte km óra állás ellenőrzése miatt. Abban reménykedett, hogy ti nem jól írtátok le? 

picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Útnyilvántartás

HozzászólásSzerző: Törpe » pén. márc. 23, 2007 6:18 pm

Erről csak annyit, még suliba jártam, igaz, estire mikor elkezdtem dolgozni. Ott is úgy fizették ki a túlóránkat, hogy útnyilvántartást írtak a nevünkre, elkértek egy családi autó rendszámát, de azt már nem kérdezték meg, van-e jogsink. A

kkor még közöm sem volt a könyveléshez, de azért annyi eszem nekem is volt, hogy megkérdeztem a főnököt, ha netalántán ellenőrzésre kerül a sor, nem gyanús, hogy 7-en voltunk alkalmazottak, abból 1 embernek volt jogsija, amúgy egyikünknek sem, mégis "kiküldtek" minket havonta többször az ország ezer pontjára.....

Törpe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég