Adófórum

Adózási és számviteli információk

0708önellenőrzés

Ellenőrzés

0708önellenőrzés

HozzászólásSzerző: kiseva » kedd feb. 26, 2008 5:02 pm

Sajnos én baromi béna vagyok...megcsináltam arról az egy emberről a 0708M-t és az A-t, helyesbítés és önellenőrzés is, de a 0708A eredetit nem tudom hogyan kellene másolnom ha már egyszer az elküldöttek között van.. Én csak úgy tudtam, h ogy csináltam egy új 0708A-t összerendeltem vele azt az egy embert aki kimaradt, és kitöltöttem a 03-as lapot is a 0708A-n . Elküldeni még nem mertem, szerintetek így jó lesz? Nem csak ez az egy emberem lesz az önellenőrzés után a folyószámlán?

 Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget!

Évi 

kiseva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0708önellenőrzés

HozzászólásSzerző: hmariann75 » kedd feb. 26, 2008 9:47 pm

Szia Évi+

Én anno úgy csináltam végül, hogy az abev-ből az "elküldöttek" közül egyessével kimásoltam az M-eket és az A-t és hozzárendeltem + a lemaradottakat és helyesbítés alatt újból elküldtem. (én is elküldtem külön a lemaradottakat de nekem mindig visszadobták egy bár kóddal) remélem te több sikerrel jársz mint én jártam régen!

Üdv Mariann

UI: de ha nagyon bizonytalan vagy tényleg én is azt javaslom hívd fel Őket. Nagyon segítőkészek voltak velem legalábbis .

hmariann75
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0708önellenőrzés

HozzászólásSzerző: erdoapolas » pén. feb. 29, 2008 3:43 am

Szia Zsanett!

Azt mondod, hogy mind a kettőnél kell x-elni. Mi lesz szerinted abból, ha csak az önellenőrzéshez tettem x-et, a helyesbítéshez nem 

Hasonló helyzetben voltam, be lett fizetve, csak vallva nem volt egy tétel. Igaz ez 58-as volt, és most kezdek aggódni hogy nem lesz jó az önellenőrzésem, pedig 12 hónapot küldtem külön-külön. Tanácsodat kérem, és ha valamit mondanál az önell.pótlékról is, az Apeh honlapon számoltam és a végösszeget kevésnek találom. Még nem csináltam ezért vagyok bizonytalan. Pl. Ami lemaradt a bevallásból 84.927.ft( ez a 12 hónapot összeadtam).  Ennek 6783.ft jött ki amit büntire kell fizetni. Ez lehet?  Köszönöm: Marcsi

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0708önellenőrzés

HozzászólásSzerző: Zsanci » pén. feb. 29, 2008 9:20 am

Szia Marcsi!

Az 58-as egy kicsit más, mint a 08-as, de itt is helyesbítés és önellenőrzés (AZONOSÍTÁS A blokk, mindkét kódkockát jelölni kell).

Az APEH által már elfogadott bevallás benyújtását követően ugyanarra az időszakra csak helyesbítésként történhet a bevallás ismételt benyújtása. Lényege a teljes adatcsere, azaz az adózónak a saját személyére vonatkozóan az összes helyes adatot teljeskörűen közölni kell. Amennyiben a helyesbítés kötelezettségváltozást eredményez - mint a Te esetedben is - (járulék és/vagy járulékalap összege változik), úgy önellenőrzésről van szó.

Ettől függetlenül, abból, hogy nem tettél x-et a helyesbítéshez, szerintem nem lesz gond. A helyedben felhívnám a bevallási osztályt, és rákérdeznék, hogy rendben vannak-e a bevallások. Ha gond lenne vele, kapnál róla értesítést az ügyfélkapun, de ez egy olyan "hiba", amitől tovább tudnak menni (az APEH) a bevallás feldolgozásakor.

Így nem tudok utánaszámolni az önellenőrzési pótlékodnak. Azt jól csináltad, hogy minden hónapra külön-külön adtad be a bevallást, hiszen havi bevallások vannak 2007. 01. 01-től, tehát önellenőrizni is havonta kell. Minden hónapra külön ki kell számolni az önellenőrzési pótlékot, és esetedben csökkenő tendenciát kell mutatnia, mert ha havonta egyformák az összegeid (kötelezettségváltozás), akkor a januáriba lesz a legmagasabb a pótlékod, és minden hónapban csökken, hiszen folyamatosan rövidebb lesz az idő, amire pótlékolni kell.

Ha átküldöd, hogy havi bontásban mennyit számoltál kötelezettségvállalást, és ahhoz mennyi pótlékot számoltál, akkor le tudom ellenőrizni, ha gondolod.

Üdv, Zsanett 

 

Zsanci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

0708önellenőrzés

HozzászólásSzerző: erdoapolas » pén. feb. 29, 2008 11:03 am

Szia Zsanett! Nagyon úgy érzem valami nincs jól, de az megnyugtattott hogy nem x-eltem a helyesbítést csak az önellenőrzést, attól még elfogadják.

A mi lemaradt az 58-ról az a 8,5%.Nem egyformák a havi alapok, megpróbálom érthetően leírni.

Jan. 65.500  8,5%-a   5.568    pótlék  443ft.

Feb. 75.500               6418               510.ft.

Márc. 75.500              6418                429.ft

Ápr.  80.000              6800                411.ft.

Máj.  65.500               5568              299.ft

Jún  80.000               6800               323.ft

Júl.-Dec.végig 80.000,       pótlék      279.ft      235.ft   193.ft.   150.ft   108.ft    65.ft. és az idei év januárra alap 69.000  8,5%= 6555ft  pótléka 21ft

Ezek a számítások tegnap voltak, az össz tőke 84.927.ft   önell.pótlék 6783.ft

Talán érthetően írtam, és köszi a segítséget. Marcsi

 

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0708önellenőrzés

HozzászólásSzerző: Zsanci » pén. feb. 29, 2008 3:40 pm

Szia Marcsi!

Átnéztem, egyedül a februári 510Ft-os pótlék jött ki nekem más összegre (471Ft), de ez az eltérés szerintem nem baj, legfőképpen azért, mert ha többet fizetsz, mint kellene, azért sosem reklamálnak. A többi nálam is egyezik.

Remélem az x-elés miatt tényleg elfogadják, azért ezt nem 100%-ra írtam, ez azon a személyen múlik, aki feldolgozza a bevallásokat.

Üdv, Zsanett 

Zsanci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

0708önellenőrzés

HozzászólásSzerző: erdoapolas » szomb. márc. 01, 2008 6:38 am

Szia Zsanett!

Felteszek egy új kérdést, amely neked szól, szeretném megköszönni a segítségedet, mivel néhány hete vagy fórumos, pontokat akarok neked adni. Mivel itt nem én voltam a kérdés feltevője, én nem zárhatom le, nem oszthatom a pontokat. Marcsi

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0708önellenőrzés

HozzászólásSzerző: erdoapolas » szomb. márc. 08, 2008 11:40 am

Szia Zsanett!

Elnézésedet kérem, de visszatérek a lezárt kérdéshez, de itt vissza lehet nézni mi a problémám. Emlékszel talán a számolgatásunkra, a 14-esnél írtam az általam számítottat, egy hibám volt. A folyószámlán felkönyvelték, de képzeld teljesen más adatokkal, és túlfizetés keletkezett. Leírom az ő számolásukat, fogalmam sincs hogy jött ez ki nekik. A 14-es válasznál ott vannak az alapok, ide csak az Apeh felkönyvelését adom.

januárra 443ft.

febr.      235ft

márc.     150ft

ápr.       108ft

máj       429ft

jún.       299ft

júl.       411ft

aug.     510ft

szept.   323ft

okt.      279.ft

nov.      193.ft

dec.       65.ft         és a vége, az idei januári még nincs feldolgozva sem. Befizettem 6.783.ft-ot, ők felkönyveltek 3.445.ft-ot.   3.338.ft- lett a túlfizetés. Szerintük.  Légyszíves valamit találj nekem ki, mert  halvány fogalmam nincs mit is tegyek. Légyszi azt is mond el, ha vissza kell kérnem a túlfizetést azt hogyan kell.  Vagy maradjon? Az nem gond? Köszi a segítséget. Marcsi

 

nov.     

 

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0708önellenőrzés

HozzászólásSzerző: Zsanci » hétf. márc. 10, 2008 8:48 am

Szia Marcsi!

Megnéztem, amit írtál. Az APEH számai megegyeznek a Tiéddel, csak nem abban a sorrendben van, gondolom, ahogy a kezükbe akat, úgy könyvelték fel a pótlék folyószámlára. (Ez nem baj). Ez összesen valóban 3 445.- Ft. Most visszanéztem a Te múltkori összeadásodat, ott van a hiba, valamit biztos elütöttél, mikor összesítetted. Ne haragudj, ezt a múltkor én sem vettem észre, mert össze nem adtam a tételeidet, csak egyenként néztem meg azokat. De így sincs semmi gond. A 0817-esen átvezetheted más adónemre a túlfizetést, vagy ha nincs tartozásod az APEH felé, akkor vissza is kérheted ugyanezen a nyomtatványon a bankszámlára. Ez a nyomtatvány is küldhető elektronikusan, tölsd le, nézd meg, egyszerű a kitöltése.

Üdv, Zsanci

Zsanci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Előző

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron