Adófórum

Adózási és számviteli információk

Sulinet || számitógép

Ellenőrzés

Sulinet || számitógép

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az  adózó  2003 és 2004 évben  sulinetben  számitógépet vásárolt,  kedvezményt igénybe vette szja bevallásában,  meg is  kapta.  Vállalkozásában számitógépet vett 2005 évben, költség elszámolási célra és áfa levonással. Az  apeh jegyzőkönyve szerint  ez  esetben nem  indokolt költség a számítógép vásárlás, mert már rendelkezik vele. Rendelkezik  viszont iskoláskorú  gyermekkel és házastárssal is. Ergo mindenkire jut egy gép. Vállalkozása bővülésével 2006-ban indokolt lett volna újabb számitógép vásárlás, de már  gondolkodóba  esett.  Tevékenysége számítógép nélkül nem végezhető. Mi a véleményetek?
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sulinet || számitógép

HozzászólásSzerző: winzol » szer. jan. 03, 2007 3:41 pm

Üdv Rozalinda! Ismét én vagyok!

T. Hivatal tévúton jár azzal, hogy nem ismeri el a szgép beszerzést. Az hogy sulinetre már előzőleg vett gépet semmi köze a vállalkozáshoz. Ez egy törvény adta jog volt amivel a csóró polgár élt.Más dolog az,hogy a váll.gyak-hoz kell neki másik gép pláne ha még bővítette is a tev-gét. A dolog még jobb a váll-nak, ha a telephely, székhely nem azonos a lakhelyével. Mit mond az Szja tv. alapesetben? Minden eszköz anyag, áru stb., ami az árbev. eléréséhez szükséges.T. Hivatal sajnos keveri az állampolgárt és a vállalkozót. Ha az állpolgár és az eváll. vagyona elkülönülne egymástól, mint pl. Németo-ban, vagy nálunk a társaság és tul-sa,akkor T. hivatal sem tudna így mellényúlni. Ne hagyd, fellezbezd meg, nyerni fogsz, ha lesz időm keresek rá valamit, amivel T. Hivatalt cáfolni lehet. Csak pl: az én ügyfelem autószerelő. A zöldkártyát már csak szgépes rendszerrel tudja csinálni, ez tv-ben előírt számára.Ő is vett a gyerekének sulinetre gépet, akkor a tev-hez vett gép nem ktg vagy écs alap? Röhej a köbön. winzol

winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sulinet + számitógép

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. jan. 03, 2007 5:48 pm

Szia Rozalinda!

Felháborító amit írsz. Szerintem is van azért mindennek határa. Ahogy Winzol is írja, a sulinet a magánszemélynek volt lehetőség, azoknak a gépeknek semmi köze a vállalkozáshoz - nyilván ott nem számolta el költségként és annak a magánszemélynek a nevére szól, aki adókedvezményt tudott érvényesíteni. Ez törvény adta lehetősége volt mindenkinek mint állampolgár. A vállalkozásnak vásárolt számítógép 1 db, ahol a számla összege a vállalkozás költsége. Ma nem úgy működnek a vállalkozások egyébként, hogy ahány ember, annyi gép, mert az ügyvitel túlnyomó része számítógépeken van és ha elromlik az az egy, akkor mi van.....? Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy a T. Hivatal is elvárja minden vállalkozótól (vállalkozástól), hogy az adatszolgáltatást internetes úton teljesítse. Akkor miről is beszélünk??

Egyébként  vállalkozó csak nagykorú állampolgár lehet, aki viszont alkalmas nem csak az adófizetésre, hanem arra is, hogy eldöntse azt, hogy évente vásárol-e számítógépet a vállalkozásához - különös tekintettel  az informatika mamutlépteire. Sehol nincs leírva, hogy csak 1 gépem lehet. Tovább nem háborgok, nekem is volt egy hasonló esetem, csak ott tv-készülék volt a vita tárgya. Én vérremenő vitát folytattam velük, végül nyertem. Szóval ne hagyd Magad, amit leírtál, abban nem lehetnek nyerők.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sulinet + számitógép

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » kedd jan. 09, 2007 6:55 pm

Talán úgy lehetne elkülöníteni a két dolgot, hogy az első számítógépet magánszemélyként vásárolta (mint mindenki más a Sulinetben) - a családtagok használatára. A második gépet viszont vállalkozóként vette és a vállalkozásban használja. Az elsőt nem használhatja a vállalkozás (vagy bérleti díjat fizet gépóránként??), a másodikat nem használhatják a családtagok. Ha bővül a vállalkozás, pl alkalmazottat foglalkoztat, annak szüksége lehet egy másik számítógépre (mely nem véletlenül viseli a 'személyi számítógép' megnevezést), munkakörtől függően.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég