Adófórum

Adózási és számviteli információk

Áfa összegének önellenőrzése

Ellenőrzés

Áfa összegének önellenőrzése

HozzászólásSzerző: kispiktorbt » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok, szeretném megkérdezni, hogy 2005 és 2006 évre vonatkozó áfa összegének önellenőrzését milyen nyomtatványon kell beadni,  Pl. a 0631-en a megfelelő negyedévet megjeleölve, vagy a a 65-ös (pl. o665) nyomtatvány az önellenőrzött év megfelelő számával

Másik kérdésem, hogy az önellenőrzési nyomtatvány beküldhető-e elektronikus úton, vagy csak nyomtatvány formában, adózó által aláírva.

Köszönöm a választ Kisemő

kispiktorbt
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Áfa összegének önellenőrzése

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. jan. 03, 2008 9:19 am

Szia Kisemő!

Az önellenőrzést a 07310-es nyomtatványon tudod megtenni (a 08310-es még nem jelent meg). Az önellenőrzési nyomtatvány is küldhető elektronikusan.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Áfa összegének önellenőrzése

HozzászólásSzerző: kispiktorbt » csüt. jan. 03, 2008 1:37 pm

Szia Mari, nagyon köszönöm a válaszod, de mostmár teljesen becsavarodtam ebbe az önellenőrzésbe, ami abból adódott, hogy az áfa csak a pénzügyi teljesítés után lett befizetve.

Elkészítettem a hiányzó tételek kigyüjtését, és az önellenőrzési pótlék kiszámítását.
égis van egy gondom:Ha egy 2005 I.negyedévi tartozás egy részét 2006.III.negyedévben kifizették, a fennmaradó tartozást teszem be a 20067.III. negyedévi áfa bevallás önellenőrzésébe, de az önellenőrzési pótlékot  a teljesítés idejétől ( vagyis 2005-től számítom, vagy 2006. III.negyedévtől? Esetleg 2005-től 2006-ig késedelmi pótlékot számítok?

Ha sikerült megérteni, hogy mivel bajlódom, akkor kérem szépen a választ.

Köszi Kisemő

kispiktorbt
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Áfa összegének önellenőrzése

HozzászólásSzerző: HIDNA » csüt. jan. 03, 2008 7:17 pm

Szia!

Azönellenőrzési pótlék alapja a megállapított kötelezettség különbözete, az önellenőrzési pótlékot ennek figyelembevételével kell kiszámolnod.

Ebben az esetben nem veheted figyelembe, hogy ennek egy része már a későbbiekben pénzügyileg rendezésre került.

Csak abban az esetben lehetne ezt tolerálni, ha a teljes különbözet az eredeti esedékességkor rendezve lett volna.

Késedelmi pótlékkal nem kell foglalkozni, azt az APEH tökéletesen le fogja rendezni.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Áfa összegének önellenőrzése

HozzászólásSzerző: kispiktorbt » pén. jan. 04, 2008 6:51 am

Szia Klári, köszönöm a választ, még mindig az önellenőrzéssel vagyok elfoglalva, szeretnék rajta gyorsan jól túllenni.

Tehát ezek szerint 2005-től minden negyedévi bevallást dolgozzak fel újra 2006 II.negyedévvel bezárólag, mivel ezen idő alatt készültek ezek a pénzügyileg nem rendezett ( vagy időközben csak részben rendezett) számlák, de a teljesítési idejük erre a fent említett időpontra esett.

Szerintem végül a bevallások átdolgozásakor keletkezett különbözet lesz az önellenőrzési pótlék alapja( így a bevallásban nem rendezett számla összege növeli, a következő időszakban ebből befizetett, vagy részben rendezett összeg csökkenti az eredeti  bevallás összegét).

Jól értem?

Köszönöm a választ

Kisemő

kispiktorbt
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Áfa összegének önellenőrzése

HozzászólásSzerző: HIDNA » pén. jan. 04, 2008 6:55 am

Igen, jól gondolod. amelyik számla csak részben volt rendezett, az abban az időszakban teljes összegében növeli az adót.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Áfa összegének önellenőrzése

HozzászólásSzerző: kispiktorbt » pén. jan. 04, 2008 7:20 am

Köszönöm a választ, akkor elkezdem a bevallásokat feldolgozni. Ja és még van egy kérdésem, innen az önellenőrzési bevallás ( jelenleg 0731) elektronikus elküldésének időpontját én határozom meg, ha a feltárást most ezekre a napokra teszem, igaz ez egy ilyen nagy volumenű munkánál nagyon egybeesik a többi bevallás idejével. Vagy lehetne ezt egy kicsit kitologatni, csak akkor már jön az új ( 0831-es) bEvallás, s akkor minden kezdődik előről.

Szia Kisemő ( Ágnes)

kispiktorbt
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Áfa összegének önellenőrzése

HozzászólásSzerző: kispiktorbt » pén. jan. 04, 2008 7:21 am

Köszönöm a választ, akkor elkezdem a bevallásokat feldolgozni. Ja és még van egy kérdésem, innen az önellenőrzési bevallás ( jelenleg 0731) elektronikus elküldésének időpontját én határozom meg, ha a feltárást most ezekre a napokra teszem, igaz ez egy ilyen nagy volumenű munkánál nagyon egybeesik a többi bevallás idejével. Vagy lehetne ezt egy kicsit kitologatni, csak akkor már jön az új ( 0831-es) bEvallás, s akkor minden kezdődik előről.

Szia Kisemő ( Ágnes)

kispiktorbt
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Áfa összegének önellenőrzése

HozzászólásSzerző: jános123 » szomb. jan. 12, 2008 6:23 pm

Szia!

 Nem 0731, 0831, hanem 07310 és 08310!!!!

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Áfa összegének önellenőrzése

HozzászólásSzerző: kispiktorbt » szomb. jan. 19, 2008 7:19 am

Sziasztok, év eleji kínlódásom, és levelezések eredményeképpen végüól elkészítettem az  önellenőrzéseket, és a megfelelő időszakoknak megfelellően elküldtem január 11.-én a 07310 számú nyomtatványokon.

Erre tegnap a vállalkozó cím ére érkezett több - uganazt a szöv eget tartlmazó- levél, miszerint a bevallás a következő hib a miatt feldolgozhatatlan: "a bevallásban tartalmi hibát észleltünk."
int írja az apeh a bevallás javítása történhet levélben, vagy személyesen. Most átnéztem újra az adatokat. fogalmam sincs mi lehet a gond, s az a gyanús, hogy minden benyújtott negyedévinél jelezt5ék ezt  a hibát. ,ami nem számszaki hib a, mert akkor a bevalláskor a gép nem engedte volna át. Fogalmam sincs mi lehet,m hétfőig meg idegeskedhetek. Ezért írtam, hátha valami felületes baki, ami minden bavallásnál jelentkezett.

Ha van valami tippetek örömmel fogadom

Sziasztok Ágnes  

kispiktorbt
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég