Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ujabb sarc a pénztárgéppel rendelkezőknek?

Ellenőrzés

Ujabb sarc a pénztárgéppel rendelkezőknek?

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! A pénztárgép adatait az utóbbi időben a szerviz helyett a használója is kiolvashatta febr.28-ig. Ha jól látom az APEH honlapon megjelent tájékoztatás szerint 2008.jan.1-től már csak a szerviz végezheti el,ugyanis a pénztárgép adatait a szerviznek 2példányban arhiválni kell. Az egyik példány adathordozót a szerviz megküldi az APEH-nak.  Hát a kicsiknek ezzel a költséggel is kalkulálni kell.Mi jöhet még ezek után? Lehet hogy nemsokára minden vállalkozó mellett egy ellenőr fog állni, amelyet nyilván a vállalkozónak kell fizetni. Na hát igy reggel korán, éhgyomorra fel vagyok háborodva. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ujabb sarc a pénztárgéppel rendelkezőknek?

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » vas. dec. 09, 2007 8:27 am

Szia Ani! Egyet értek a " sarc "-al.  Nem tudom hány bőrt lehet még lehúzni. Tehát 2008 február 28-ig még saját maga is kiolvashatja,  de 2009-ben már nem. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ujabb sarc a pénztárgéppel rendelkezőknek?

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. dec. 09, 2007 8:39 am

Szia Ani!

Igaz, hogy eddig a használó is kiírhatta, de a gépkönyvbe nem írhatott bele. Az APEH-osok eddig sem örültek ennek, mert amennyiben a szerzvíz írta ki, neki az adatszolgáltató lapot meg kellett küldenie az APEH-nak, így az APEH már igyekezett ellenőrizni azoknál a vállalkozóknál a kiíratást, akikről nem érkezett ilyen adatszolgáltatás. Mostmár még könnyebb dolguk lesz, biztosra fognak menni.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ujabb sarc a pénztárgéppel rendelkezőknek?

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. dec. 09, 2007 8:39 am

Szia Mária! Ugy irják, hogy 2008.jan.1-től, tehát én ugy értelmezem, hogy a 2007.évi kiolvasásnál is alkalmazni kell, mivel azt nem tudjuk korábban kiolvasni mint 2008.jan.1.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ujabb sarc a pénztárgéppel rendelkezőknek?

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. dec. 09, 2007 8:50 am

Eddig is elkért a szerviz 5-6eFt közötti összeget  gépenként a kiolvasásért attól, aki nem tudta saját maga elvégezni. Nekem van olyan vállalkozóm, akinek 3 pénztárgépe van, mégpedig azért, mert csak 3 kis üzletből tud megélni.

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ujabb sarc a pénztárgéppel rendelkezőknek?

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. dec. 09, 2007 9:06 am

Szia Ani!

Nem azt mondom, hogy én örülök ennek, nálunk már 8 ezer Ft körüli volt a kiíratás. Csak ezzel újabb tuti fogást talál az APEH, célirányosan tud menni ellenőrizni. Ez a cél.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ujabb sarc a pénztárgéppel rendelkezőknek?

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » vas. dec. 09, 2007 9:11 am

Szia Ani! Lehet, hogy neked van igazad. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ujabb sarc a pénztárgéppel rendelkezőknek?

HozzászólásSzerző: Rozalinda » vas. dec. 09, 2007 2:32 pm

A   legegyszerübb  lenne  elrendelni  olyan  pénztárgép  használatát,  amelybe  az  internetet   is  be  lehet  kötni.   És  a  Hivatal  havonta  felhivja  a  gépet  és  kiolvassa  az  adatokat. Technikailag  megoldható,  hiszen  a  legtöbb  pénztárgép   tipus  és  a  számitógép  között  nem  sok  különbség  van.   Miért  kell  a  közutakat  terhelni  azzal,  hogy  a  szervizek  körutaznak   és  kiolvasnak.   

Egyébként   meg  én  is  fel  vagyok  háborodva,   mert  az  általad  leirt  intézkedés  azt  jelenti,  hogy  a  szervizben  megbizható  hiteles  személyek  vannak,  akik  minden  gyanu  fölött  állnak.  De  az  adózó  nem  megbizható,  mert  mindig  adócsaláson  jár  az  agya.     Vagy  az  APEH  titkos  megállapodást  kötött  a  szervizzel  is,  mint  a  BSA-val   a  pénzmosás  elleni  küzdelemben???? 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ujabb sarc a pénztárgéppel rendelkezőknek?

HozzászólásSzerző: kutacska » hétf. dec. 10, 2007 7:47 am

Rozalinda! És szerinted ha ezt elrendelnék, azok, akik nagy nehezen 1* beruháztak a pénztárgépre mit csinálnának? Néhányuknak még a kiolvasás ktg-e is nehézkes kiadás, nemhogy új, internetes pénztárgépet vegyenek. A régi meg mehet a szeméttelepre? Hányan bírnák ezt megfizetni, ha ezt elrendelnék?
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ujabb sarc a pénztárgéppel rendelkezőknek?

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. dec. 10, 2007 7:54 am

Szia! Olvasd el légy szives Rozalinda hozzászólását mégegyszer, akkor rájössz,  azt fejtegeti, hogy az APEH már "kinjában" nem tudja mit csináljon. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég